News
[23. 06. 2020] Pozvánka na Slovensko » Více...
[23. 06. 2020] Jak bylo v jižních Čechách 13. června » Více...
[03. 06. 2020] Otvírací doba KIWI od června 2020 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Česká Republika Beskydy

11. 7. - 18. 7. 2020
2040-17
 • Cena:
  11485,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování s polopenzí (7x), veškeré další služby hotelu, které jsou v jeho ceně, pojištění, průvodce (samozřejmě včetně vedení na túrách)
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj: .575 Kč

1. den: odjezd z Prahy od stanice metra C Černý Most v 7.00 h, po dálnici do Hradce Králové a dále po trase Vysoké Mýto – Litomyšl – Moravská Třebová (zastávka v městské památkové rezervaci) - Mohelnice – Olomouc (po okruhu). Hrad Helfštýn v Moravské bráně (návštěva zřícenin). Lázně Teplice nad Bečvou s naučnou stezkou, Hranickou propastí a Zbrašovskou aragonitovou jeskyní. Dojezd do místa ubytování.

2.den: výlet na Soláň (na výhledový hřeben Vsetínských vrchů, přes Benešky a Jezerné, 861 m), z této kratší trasy (12 km) Vás doveze bus z Čertáku, lze ale dojít pěknou trasou po hřebeni a do údolí do obce Hutisko-Solanec (21 km), odtud busem do hotelu.

3.den: výlet na Radhošť (1.129 m), lze pěšky z Horní Bečvy přes Martiňák a Pustevny (20 km), návrat busem z Pusteven (či jen lehký výstup z Pusteven tam a zpět, 8 km) anebo pěšky přes Skalíkovu louku a Prostřední Bečvu

4.den: výstup (výplaz) na Lysou horu (1.323 m) či turistika v oblasti Visalají, start klasického výstupu na Lysou z Ostravice, cíl na Visalajích (17 km); kratší trasy např. Zlatník - Bílý Kříž (7 km), event. Visalaje – Grúň (5,5 km) a zpět. Návrat busem přes Čeladdnou a Trojanovice.

5.den: po hřebeni Zadních hor na slovenské hranici (Kysuce) z Bumbálky na Konečnou (14 km), staré dřevěnice, výhledy; lze protáhnout o úsek údolím Ćerné Ostravice do Bílé (celkem 21 km); alternativní krátká trasa z Konečné na Bobek a dolů do Bílé.

6.den: nádherný výhledový hřeben Javorníků, klasická hřebenovka z Kasární (na slovenském území) na Velký Javorník (1.071 m), Ztracenec, Frňovské sedlo, Malý Javorník a Kohútku (13 km, chata Portáš), lze prodloužit přes Papajské sedlo a po modré značce do Halenkova (23,5 km). Počítá se i se zastávkou ve Velkých Karlovicích (Fojtství) a Karolince (sklárna).

7.den: jádro Moravskoslezských Beskyd s rozlehlými lesy a mohutnými vrcholky Kněhyně (1.257 m) a Smrku (1.276 m), nabízí se bezpočet túr pro ty zdatnější (např. od hotelu na Kladnatou, Podolánky, vrchol Smrku a do Ostravice, 22,5 km či kratší verze přes Kladnatou do Starých Hamrů, 14 km). Pohodlnější a scenéricky krásný je okruh (8 km) za Starých Hamrů (hřbitov, Maryčka Magdonova) přes Janikulu na Grúň (hotel Charbulák) s možností prodloužení na Kozlenu (chata Švarná Hanka), to je celkem další 3,5 km po krásné výhledové trase.

8. den: z Horní Bečvy přes Rožnov a Frenštát na zříceniny hradu Hukvaldy a do půvabného městečka Štramberk (zříceniny hradu s věží Trúba, dřevěné domy, muzea, jeskyně Šipka, vrch Kotouč), po dálnici návrat do Prahy

Pokud se rozhodnete zařadit dny odpočinku tak v okolí hotelu najdete plno pěkných turistických tras, můžete se koupat v přehradní nádrži či vyrazit místním busem do příjemného městečka Rožnova