News
[29. 11. 2017] KATALOG 2018 již příští týden » Více...
[22. 09. 2017] Beseda, chyba v katalogu » Více...
[25. 11. 2016] Zájezdy 2017 na webu, katalog ke stažení » Více...
Foto

Darmstadt, Mathildenhöhe
zájezd: Velikonoční toulky historickým Franckým vévodstvím (30.3.-2.4.2018)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Česká Republika Na samý východ republiky a do Ostravy

28. 9. - 30. 9. 2017
1740-13
 • Cena:
  3290,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování se snídaní (2x), průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (790 Kč), 2x večeře (250 Kč)

1. den: odjezd 6.00 h metro C Roztyly, po dálnici napříč Moravou, Stará Ves nad Ondřejnicí (atraktivní renesanční zámek se sgrafitovou výzdobou – exteriéry a renesanční kostel), přes památkově chráněný Brušperk, Hukvaldy (na kopci zříceniny jednoho z nejrozsáhlejších hradů v ČR, hradní kaple, vyhlídka, obora s dančí zvěří; v obci v bývalé škole rodný dům L. Janáčka). Údolím říčky Ostravice do rekreační obce Ostravice pod Lysou horou (1328 m), pak nad přehradní nádrží Šance (pitná voda) do Starých Hamrů (větší část obce byla zaplavena, pomník Maryčky Magdonové pod hřbitovem), vycházka beskydskou přírodou v oblasti Grúně. N v Českém Těšíně (2x)

2. den: přejezd do historického Jablunkova, městečka mezi Moravskoslezskými a Slezskými Beskydy (Knížecí dům, Turecká ulička, muzeum – lokální památky i tradice), dále do Dolní Lomné (zde se projdete po naučné stezce do pralesa Mionší, anebo absolvujete její část). Přes Mosty do Hrčavy (dřevěný kostel, lidová architektura, malé muzeum, na jejím okraji trojúhelník hranic se Slovenskem a Polskem, vyznačeno třemi monolity, výhled). Pak do sousedního Bukovce (dnes má primát nejvýchodnější obce ČR, přesná souřadnice: 18° 51’ 33’’ východní délky). Guty (dřevěný kostelík ze 16. st.), Javorový vrch (886 m, možnost výjezdu lanovkou, daleký rozhled po Beskydech, restaurace). Návrat na nocleh.
V případě zájmu večer pěšky přes hranici do historického Těšína (Cieszyn, Teschen): historické náměstí, pozůstatky hradu, románská rotunda.

3. den: třetí největší město ČR Ostrava: Stará radnice s Ostravským muzeem (historie, umělecké sbírky, etnografie, hornictví, vyhlídka z věže), Nová radnice s dominantní vysokou věží (největší radniční komplex v republice), novorenesanční katedrála Božského Spasitele (druhý největší chrám na Moravě), četné secesní a konstruktivistické stavby). Průjezd Ostravou-Porubou. Hlavním cílem tohoto dne je Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina („ostravské Hradčany“), výjezd na plošinu vysoké pece i vstup do jejího nitra, vyhlídka z 80 m, multifunkční plynojem, koksovna, návštěva těžní věže dolu, interaktivní muzeum v energetické ústředně). Ti, které nezajímá význačná evropská technická památka a nejnavštěvovanější památka v ČR kromě Prahy, mohou vidět další zajímavé cíle v centru města. Např. zdejší Galerie výtvarného umění má nejvýznamnější sbírku v ČR po Národní galerii v Praze (Dürer, Cranach, Hollar, Rembrandt, Teniers, Tiepolo, Goya, Klimt, Repin, Šiškin; z českých malířů to je: Tkadlík, rodina Mánesů, Navrátil, Purkyně, Aleš, Brožík, Hynais, Myslbek, Bílek, Kupka, Mucha, Filla, Kubišta, Čapek, Procházka, Špála, Zrzavý, Šíma, Toyen, Štýrský aj.). Kvalitní tu je i zoo a Hornické muzeum pod vrchem Landek (návštěva dolu). Zajímavá je i Stodolní ulice (desítky barů, restaurací a klubů). Večer návrat do Prahy.