News
[21. 06. 2018] 5. července 2018 ZAVŘENO » Více...
[29. 11. 2017] KATALOG 2018 již příští týden » Více...
[22. 09. 2017] Beseda, chyba v katalogu » Více...
Foto

Tam ve Slavíčkových Kameničkách
zájezd: Železné hory, kraj malířů Chitussiho a Slavíčka (28.4.2018)
autor: Pavel Kyselák

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Česká Republika Velikonoce na Moravě

31. 3. - 2. 4. 2018
1840-01
 • Cena:
  3290,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování se snídaní (2x), průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (900 Kč), 2x večeře (270 Kč)

1. den: odjezd 6.15 h metro C Roztyly, směr Brno, Prostějov. Zdáli viditelný zámek Plumlov postavený v l. 1680 – 1688, původní plány na čtyřkřídlý zámek nebyly realizovány, bylo postaveno jen jedno křídlo (ani to nebylo nikdy zcela dokončeno) s kolosálním řádem, štukovou a freskovou výzdobou. Dub nad Moravou, barokní poutní kostel, jedna z nejmonumentálnějších církevních staveb na Moravě, v průčelí dvě 59 m vysoké věže, milostný obraz P. Marie Dubské; v obci soubor barokních lidových plastik a pomník bitvy v r. 1866. Ve městě Tovačov upoutá zámek s 96 m vysokou věží a park s barokní kašnou. Dřevohostice (renesanční zámek Karla st. ze Žerotína, trojkřídlý objekt předzámčí, exteriéry). Příjezd do města Hranice (v centru Moravské brány, pozdně gotická radnice s muzeem, renesanční městské domy, kostel Stětí sv. Jana Křtitele, opevnění s baštami). N (2x)

2. den: k úpatí Oderských vrchů a průjezd úpravným středem města Odry na nejhornějším toku řeky Odry. Historické město Fulnek prochází postupnou rekonstrukcí: na návrší zámek (přestavovaný na hotelový komplex), pod ním Černá věž, býv. augustiniánský klášter a památník J.A. Komenského (v rekonstrukci). Hlavním městským prostorem je Komenského náměstí s radnicí a morovým sloupem. Na dalším návrší ukázkově opravený býv. kapucínský klášter, kostel sv. Josefa a hřbitovní kaple sv. Rocha. Zámek Kunín byl po r. 1945 zcela zničený a v r. 2004 obnoven, k vidění 16 autenticky zařízených historických pokojů. Nový Jičín (městské památky: náměstí s cennými renesančními domy, renesanční Stará pošta, morový sloup, Žerotínský zámek – v rámci programu návštěva Muzea klobouků a kloboučnictví). Na závěr dne prohlídka pamětihodností Štramberku (zbytek původního hradu válcová věž Trúba, dokončuje se rekonstrukce pozoruhodného archeologického muzea Šipka, hrázděné domy, barokní kostel). Okusíte zdejší pečivo tzv. štramberské uši. Dle možností procházka Národním sadem na svahu Kotouče, výhledy. N

3. den: Teplice nad Bečvou (od 18. st. lázně v údolí Bečvy), poblíž Hranická propast (krasová lokalita, nejhlubší propast ve střední Evropě), okolo Olomouce do Drahanovic (Černá věž – pozůstatek gotické tvrze) a na zámek Čechy pod Kosířem: zařízený ve stylu doby Františka Josefa II. za hraběte Silva Taroucy na přelomu 19. a 20. st. a vyzdobený díly Josefa Mánesa; dále zde filmová expozice Jana a Zdeňka Svěrákových a sbírka kol, je obklopený přírodním parkem. Městu Litovel se přezdívá „Hanácké Benátky,“ řeka Morava protéká městem šesti kanály; náměstí dominuje štíhlá, velmi vysoká radniční věž a barokní morový sloup. S Moravou se rozloučíme v Lošticích, možnost návštěvy muzea tvarůžků (historie i postup výroby, moderní, z r. 2014). Návrat do Prahy přes Hradec Králové.