News
[23. 05. 2021] FUNGUJEME » Více...
[07. 05. 2021] ČTVRTEK 13. KVĚTNA POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ OTEVÍRÁME » Více...
[29. 04. 2021] » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Německo Moritzburg a Saské Švýcarsko

2. 10. 2021
2016-05
 • Cena:
  990,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné a pojištění
 • Za příplatek:
  pojištění

Velmi pestrý program tohoto zájezdu Vám dá nahlédnout do krásných koutů spolkové země Sasko. Pohádkový zámek Moritzburg i pevný hrad Stolpen patří k zemským symbolům, skalní most Bastei je srdcem Saského Švýcarska a Bad Schandau jeho největším centrem turistiky.

Z Prahy dojedeme pohodlně po dálnici okolo Drážďan na zámek Moritzburg. Barokní lovecký zámek Augusta I. Silného patří k exteriérově nejkrásnějším zámkům v Německu. Při návštěvě si určitě vzpomenete na pohádku Tři oříšky pro Popelku, která zde byla filmována i na její hlavní postavu, nedávno zemřelou Libuši Šafránkovou. Balustráda terasy obklopující celý zámek je zdobena četnými plastikami. Uvnitř (samostatná prohlídka) barokní expozice, tj. vybavení pokojů, cenné kožené tapety a zejména pozoruhodná sbírka paroží, která je světovým unikátem a je instalována v zámecké jídelně. Součástí prohlídkového okruhu je i tzv. „Federzimmer“, pokoj, na jehož výzdobu byla použita různě upravená paví pera. Okolo zámku se rozkládá park (doporučujeme procházku) a v něm rokokový zámeček Fasanen Schlösscher (Bažantí zámeček).

Krajinou severně od Drážďan se dostaneme na hrad Stolpen.Pod hradem na svazích čedičové vyvřeliny (bazalt) stojí stejnojmenné úpravné městečko. Hrad doložen již r.1218 jako středisko lužické domény míšeňských biskupů (v r.1537 se stal dokonce jejich poslední rezidencí). Od r. 1559 v majetku saských kurfiřtů, za nich se stal vězením a pevností. Nejznámějším vězněm byla hraběnka von Kosel, předtím favoritka krále a kurfiřta Fridricha I. Augusta Silného (byla vězněna 49 let ve věži Johanisturm, též nazývané Coselturm). Vstupní bastion, 4 nádvoří, hospodářské budovy, 4 výrazné věže, z původního biskupského paláce pouze trosky.

Ve městě na náměstí radnice z r.1660, poštovní milníka evangelicko luteránský kostel.

Již zdáli poznáme přitažlivou krajinu Saského Švýcarska. Busem dojedeme na parkoviště v lese nedaleko Bastei (Bašta): skalní útvary ve výšce 194 m nad hladinou Labe, 76 m dlouhý most Basteibrücke z r. 1851 (nejstarší turistický most v Evropě) vedoucí přes Mardertelle (Kuní jámu) ke skalnímu hradu Neurathen (zřícenina ze 14. stol., vstupné. Je zde restaurace, prodejny suvenýrů, vyhlídky na krajinu s horami a hrady: Lilienstein, Pfaffenstein, Königstein i na Labe s lodní dopravou. Původní název Bastei je připomínkou na obranný soubor strmých skal kolem skalního hradu Neurathen. Skály na Bastei vznikly díky vodní erozi během miliónů let a ční až ve 305 metrech nadmořské výšky. Bastei leží blízko lážeňského městečka Rathen, nedaleko Pirny. Hlavně v letní sezóně se zde setkáte s opravdovou spoustou turistů, kteří se tady střídají již po více než dvě století.

Počítejte s tím, že na vyhlídky Bastei musíte vystoupat pěšky a že během výletu překonáte několik úrovní schodů(ale to zvládnete).

Z Bastei pojedeme ve směru na Bad Schandau, pohledy na blízké městečko a pevnost Königstein, fungovala jako letohrádek, lovecký zámek i jako státní vězení.

Poslední zastávka bude věnovánaBad Schandau: centrum národního parku Sächsische Schweiz, příjemně upravené městečko s výrazným kostelem, informační centrum, labské nábřeží s parníky; možnost využít výtah a vyjet do výšky 50 m na vyhlídku na labské údolí i na skalní útvary Schrammsteine (vstupné).

Návrat do Prahy labským údolím přes Hřensko.