News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
  • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
  • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Dánsko Německo Velikonoce ve Šlesvicku-Holštýnsku a na jihu dánského Jutska

18. 4. - 21. 4. 2014
1416-03
  • Cena:
    5990,- Kč
  • Doprava:
    autobusem
  • Cena zahrnuje:
    dopravu luxusním autobusem, ubytování (3x), plné pojištění, průvodce
  • Za příplatek:
    jednolůžkový pokoj (1.590 Kč), 3x snídaně (540 Kč), 1x večeře (480 Kč), polodenní výlet na ostrov Sylt (jízda vlakem, autobusový okruh: 460 Kč)

Pokračujeme v tradici velikonočních zájezdů do Německa s krátkou návštěvou příhraničí sousední země. Tentokrát směřujeme až na samý sever – do Šlesvicka-Holštýnska a na jih Dánska. Budete možná překvapeni bohatstvím pestrých turistických cílů v této nevelké spolkové zemi – uvidíte památky na dobu Vikingů, zámky, mohutné kostely, svéráznou lidovou architekturu, rybářské přístavy a moderní stavby. Třešničkou na dortu bude baltské i severomořské pobřeží včetně ostrova Sylt.

1. den: odjezd 6.10 h metro C Kobylisy, průjezd směr Drážďany, Magdeburg a dále k severu do města Gifhorn (hrázděná architektura centra, zámek rodu Welfů, Palác zvonů v ruském stylu, základní kámen položil M. Gorbačov, Muzeum mlýnů - 9 vodních a větrných mlýnů). Perlou německého severu je město Lüneburg (tradice dobývání soli, skvělá severoněmecká cihlová architektura, radnice, kostely, klášter Lüne). Oblastí přístavů, přes Labe i v blízkosti centra Hamburku. Okolo města Rendsburg na hranici Šlesvicka-Holštýnska, 42 m vysoký železniční most nad kanálem Ostsee – Nordsee. Příjezd na ubytování do Flensburgu (3x v centru města)

2. den: přes hranici do Dánska (v Dánsku je třetina Šlesvicka): Tønder (historické město, kostel), Møgeltønder (pěkné venkovské domy, kostelík, zámek Schackenborg – rezidence královské rodiny), Løgumkloster (bělostné domy, dlážděné ulice, červené střechy, bývalý klášter cisterciáků), zpět do Německa a výlet na severofríský ostrov Sylt (99 km2, 4. největší německý ostrov, nejdražší pozemky a prázdninová sídla německé honorace), příjezd autovlakem po hrázi Hindenburgdamm z obce Niebüll: dlouhé písčitě pláže, četná rekreační zařízení, městečko Westerland (nejvýznamnější německé přímořské letovisko, 2800 m dlouhé molo mířící hluboko do moře, hotely, skvělá gastronomie), přes Wenningstedt, Keitum (fríské domy, útesy Rote Kliff), List (mohutné duny, trajekty do Dánska), návrat vlakem do Flensburgu. N

3. den: Flensburg (nejsevernější město Německa, centrum dánské menšiny, po 400 let součástí Dánska, severský ráz, muzeum lodí), Glücksburg (zámek na jezeře, z 16. st., nizozemské tapisérie, portréty, vybavený mobiliářem a obývaný šlechtou), Munkbrarup (větrný mlýn, románský kostel), projížďka šlesvickým venkovem (větrné mlýny, vesnická architektutra). Schleswig (město na konci fjordu Schlei, staré přístavní město, malebná rybářská čtvrt Holm, dóm sv. Petra s vyřezávaným oltářem), Haithabu (vikinské nálezy v místě významného obchodního přístavu, rekonstrukce lodi, runové nápisy), Gottorf (vévodský zámek na ostrově, z rodu Schleswig-Holstein-Gottorp pocházeli např. ruští carové, králové Švédska, Norska apod.; v zámku několik muzeí, sbírky gotického, renesančního a barokního umění Šlesvicka-Holštýnska, vybavení interiérů měšťanských domů, zahrady s 6 úrovněmi, barokní Globushaus, archeologické sbírky), zpět do Flensburgu na N.

4. den: přes Nord-Ostsee-Kanal (délka 100 km, v Kielu ústí do Baltského moře), Kiel (hl.m. Šlesvicka-Holštýnska, největší přístav lodní osobní dopravy v SRN, orientační projížďka centrem, secesní radnice
se 106 m vysokou věží, 4 km dlouhá promenáda Hindenburgufer při Kieler Förde, moderní Kai City), Holštýnské Švýcarsko: pozdně renesanční dominantní zámek Plön a pěší zóna v centru městečka na stejnojmenném jezeře, v případě času i Eutin (holštýnský Výmar, rodiště hudebního skladatele C. M. von Webera, dochované Staré město, zámek s anglickým parkem – bývalá rezidence lubeckých biskupů), večer návrat do Prahy (okolo 23 h).