News
[23. 06. 2020] Pozvánka na Slovensko » Více...
[23. 06. 2020] Jak bylo v jižních Čechách 13. června » Více...
[03. 06. 2020] Otvírací doba KIWI od června 2020 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Norsko Království norských hor a fjordů

21. 7. - 28. 7. 2020
2022-03
 • Cena:
  36500,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  letenky, autobus, trajekty, ubytování se snídaní (7x), večeře (6x), průvodce, pojištění; za příplatek
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné cca 500 NOK
 • Za příplatek:
  1lůžkový pokoj (omezený počet): 5 000 Kč

1. den: Večerní odlet z Prahy nebo Košic do Oslo, přesun na ubytování.

2. den: Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst. V centru Osla budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen. Večeře je v ceně zájezdu.

3. den: Dopoledne podnikneme túru v nenáročném terénu největší evropské náhorní plošiny Hardangervidda. (Hakkesetstølen, 8 km okruh, téměř bez převýšení. V místě je chata s občerstvením.) Poté se autobusem vydáme po severním okraji Hardangerviddy, kde se zastavíme u vodopádů Voringfossen. Po průjezdu soutěskou Måbødalen sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Navečer se ubytujeme na 3 noci v hotelu na břehu Hardangefjordu. Večeře jsou v ceně zájezdu.

4. den: Ráno navštívíme farmu s chovem lososů, která je umístěna přímo na fjordu. Vstupné je v ceně. Poté se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Na jejím začátku se projdeme za vodní clonou vodopádu Steindalsfossen. Dojedeme do města Bergen. Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO), lodě a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Na závěr navštívíme vyhlídku Fløyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Návrat na ubytování.

5. den: Dnešní den bude hlavně velkým představením mnoha vodopádů. Mezi nejatraktivnější patří dvě mohutná ramena vodopádu Låtefoss. Nejprve se však z obce Kinsarvik vydáme na několikahodinovou vycházku (cca 3 hod), při které nahlédneme do údolí vodopádů Husedalen. V Tyssedalu si prohlédneme krásnou historickou budovu vodní elektrárny, která je dnes chráněnou památkou národního dědictví. Vstupné je v ceně. Zájemci mohou vystoupat po zpevněné, ale strmé cestě nad vesnici do místa zvaného Lilletopp, odkud je nádherný výhled na Hardangerfjord i okolní hory s ledovcem Folgefonni (celý okruh max. 5, 5 km, převýšení 340 m jeden směr, lze se vrátit zpět dříve). Návrat na ubytování.

6. den: Opustíme Hardangerfjord a zamíříme na sever. Zastavíme se u krásného vodopádu Tvindefossen, než dorazíme k nejdelšímu norskému fjordu Sognefjorden. V Gudvangenu na břehu fjordu se nachází replika vikinské vesnice, kterou budeme mít možnost navštívit. Lodí se přeplavíme po úzkém Næroyfjordu (UNESCO) do Kaupangeru. Plavba je v ceně. V Kaupangeru si prohlédneme sloupový kostel z poloviny 12. století a přesuneme se na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

7. den: Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Po návratu opustíme oblast fjordů a horskou silnicí vystoupáme do podhůří nejvyššího skandinávského pohoří Jotunheimen a dojedeme na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

8. den: Dopoledne si nejprve prohlédneme sloupový kostel v Ringebu nad údolím Gudbrandsdalen, jímž poté dojedeme do olympijského Lillehammeru. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Následně se přesuneme na letiště v Oslo a v odpoledních / večerních hodinách odletíme do Prahy / Košic.

Pořadatelem zájezdu je cestovní kancelář Periscope Skandinávie s.r.o. (IČ 25263196)