News
[20. 12. 2018] Vánoční otevírací doba » Více...
[29. 11. 2018] Katalog 2019 » Více...
[21. 06. 2018] 5. července 2018 ZAVŘENO » Více...
Foto

Tam ve Slavíčkových Kameničkách
zájezd: Železné hory, kraj malířů Chitussiho a Slavíčka (28.4.2018)
autor: Pavel Kyselák

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Rusko Západní Sibiř a Ural

7. 6. - 16. 6. 2019
1950-01
 • Cena:
  50950,- Kč
 • Doprava:
  letecky
  autobusem
  vlakem
 • Cena zahrnuje:
  letenky včetně leteckých tax, dopravu autobusem a vlakem, ubytování se snídaní a večeří (8x), obědy (5x) , lůžko ve vlaku (1x), vstupné, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  víza
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (4.550 Kč), lůžko ve vagónu 1. třídy (1.600 Kč), pojištění

Cesta na pomezí Evropy a Asie a na západní Sibiř, do míst spjatých s pohnutými událostmi ruských revolucí, ale i monumentální přírodou. Skvělým vstupním místem je jedno z nejvíce se rozvíjejících
ruských měst Jekatěrinburg.

1. den (7.6.): odlet společností Ural Airlines z Prahy do Jekatěrinburgu v 17.40 h

2. den: časový rozdíl 3 hodiny, přílet do Jekatěrinburgu v 0.55 h místního času, transfer do hotelu Park Inn v centru města na nocleh. Po snídani základní prohlídka města: historické náměstí, místo vyvraždění carské rodiny s Chrámem na krvi, Novotichvinský klášter, Jelcinovo centrum (vstupné není v ceně), hřbitov českých legionářů anebo méně známé kouty Jekatěrinburgu. Večer procházka centrem Jekatěrinburgu, fakultativně návštěva galérie a vyhlídka z mrakodrapu Vysockij. Večeře v dobré restauraci v blízkosti hotelu a nocleh.

3. den: brzy ráno po snídani odjezd busem k severu pod svahy Uralu, obelisk na hranici Evropa – Asie. Město Kungur : historicky centrum obchodu s čajem, muzeum kupců, připomínky působení českých legionářů, lehký oběd. Na závěr dne prohlídka jeskyně Kungur (stáří 10.000 let, 6 km chodeb, podzemní jezera, krasové jevy, ledové útvary). Večeře a nocleh v hotelu Stalagmit.

4. den: zajímavou venkovskou krajinou na Belogorský klášter (je z nejvýznamnějších v Rusku, kruhový rozhled). Přejezd do města Perm, prohlídka města s místním průvodcem: nejvýchodnější velké evropské město, na řece Kama, 1 mil. obyv., zbrojní průmysl, za SSSR zcela nepřístupné a utajované město, název geologického období, známá baletní škola, Čas na individuální oběd. Skanzen Chochlovka (původní dřevěná architektura, domy, statky, kostely), poblíž je přehrada s hydroelektrárnou na Kamě. Večeře v místní restauraci a nocleh v tříhvězdičkovém hotelu.

5. den: lesnatou krajinou přes vodnaté řeky směr ves Kučino, autentický gulag Perm 36 (založen r. 1946, zrušen 1987, je jediný dochovaný, muzeum), muzeum řeky Čusovaja u vsi Ogoňok (historie objevitele Sibiře Jermaka, místní řemesla, stará architektura, příroda), návrat do Permu, po večeři cesta nočním vlakem (odjezd 22:32 h), nocleh ve vlaku

6. den: v poledne příjezd do Tobolska (založen už r. 1587), transfer do hotelu Georgievskaya, ubytování, po obědě v místní restauraci pěší prohlídka Horního města: Starý kreml s katedrálou sv. Sofie, muzea, Jermakova zahrada. Večeře a nocleh

7. den: Tobolsk: autobusem do čtvrti Dolní město s domem gubernátora (zde žila carská rodina), polský katolický kostel, hřbitov Zavalnoje; umělecká dílna Minsalim (tradice řezby do kostí), Abalak (klášter nad řekou Irtyš, dřevěné domy, turistické centrum s pevností), návrat do Tobolska. Večeře v místní restauraci a návrat na nocleh.

8. den: busem 180 km do Pokrovskoje (ruská vesnice, rodiště Grigorije Rasputina, návštěva Rasputinova muzea), přejezd (30 km) do staré tatarské vsi Embajevo (kulturní centrum, tradiční kroje, lehký oběd - tatarská „tea party“), příjezd (30 km) do metropole Západní Sibiře – města Ťumeň. Večeře v místní restauraci a nocleh pravděpodobně v hotelu Vostok.

9. den: Ťumeň (600.000 obyv., centrum oblasti, kde se těží plyn a ropa, okružní prohlídka města: např. klášter Nejsv.Trojice, promenáda u řeky Tura, most Milenců, muzeum umění), rychlý oběd v místní restauraci, odpoledne cesta busem zpět do Jekatěrinburgu (cca 5 hodin).Ubytování v hotelu Park Inn a večeře na rozloučenou v dobré restauraci v blízkosti hotelu. Nocleh.

10. den(16.6.): po snídani odjezd na letiště a v 7:50 h odlet přímým letem Ural Airlines do Prahy (přílet 9:35 h).

Pro cesty do Ruska jsou vyžadována víza (1020 Kč + 700 Kč servisní poplatek ruského vízového centra).