News
[23. 05. 2021] FUNGUJEME » Více...
[07. 05. 2021] ČTVRTEK 13. KVĚTNA POPRVÉ PO DLOUHÉ DOBĚ OTEVÍRÁME » Více...
[29. 04. 2021] » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Grónsko Grónsko

1. 9. - 10. 9. 2021
2050-03
 • Cena:
  112000,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  leteckou dopravu podle programu, transfery z letiště na ubytování a zpět, ubytování v dvoulůžkových pokojích se snídaní (9x), oběd (2x), výlety lodí a auty dle programu, celodenní kartu na metro v Kodani, průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (14500 Kč), večeře (cena bude sdělena dodatečně, cca 600 -1.000 Kč za jednu), pojištění; výlet do vnitrozemí na pevninský ledovec Point 660

Během desetidenního programu poznáte charakteristickou grónskou krajinu a největší grónská sídla. Životní cesta na největší ostrov světa s inuitským osídlením a stopami Vikingů. Porovnejte s nabídkami jiných CK na českém trhu.

1.9. : Odlet z Prahy do Kodaně navečer, nocleh poblíž letiště

2.9. Ráno odlet v 10.00 h (4,5 h letu) na grónské letiště Kangerlussauaq na západním pobřeží, přestup a krátký let (všechny vnitrostátní lety malým letadlem de Haviland DHC 8200 pro cca 38 osob) do hlavního města Grónska Nuuku (dříve Goathaab), jedno z nejmenších hlavních měst (cca 16.000 obyv.). Ubytování na břehu fjordu (výhled), v centru města, prohlídka (přístav, kostel, zajímavé osídlení, barvité domy).

3.9.Nuuk a jeho přírodní okolí, Qoornoq (bývalá rybářská a lovecká ves), kraji dominuje hora Sermitsiaq, pohledy na horu Quassussuaq (uctívaná místními obyvateli), fakultativně možnost vyjížďky lodí po fjordu (mořští živočichové), odpoledne odlet (55 minut, nad nádherným členitým pobřežím západního Grónska) do Sisimiutu, druhé největší a jedno z nejkrásnějších měst Grónska, 5.600 obyvatel, kolonie zde založena r. 1723, dochovány koloniální stavby, pěkný přístav, nádherná poloha, hory i zálivy.

4.9. Před polednem let s mezipřistáním v Aasiaatu (5.největší město Grónska s koloniálním přístavem), pokračujeme nad zálivem Disko Bugt (Disco Bay) s plovoucími ledovci (celkem 1,5 hodina letu) na letiště v Ilulissatu. V podvečer plavba (2 h) mezi ledovci v Disco Bay ve večerním slunci před jeho západem. Fantastický zážitek. Ubytování (4x)

5.9. Plavba (45 minut, 15 km) lodí mezi plovoucími krami do osady Ilimanaq na západním pobřeží zálivu Disko, u ústí fjordu Ilulissat Kangerlua. Žije tu okolo 50 obyvatel. Založena v r. 1741 jako Claushavn, podle svého zakladatele, nizozemského velrybáře. Místní obyvatelé se stále živí rybolovem a lovem. Procházka po osadě (barvité domy) a jejím blízkém okolí a návrat lodí do Ilulisatu). V podvečer možnost vycházky na místo Seqiniarfik, kde místní obyvatelé vítají na břehu fjordu každý rok 13.ledna se zpěvy návrat slunce.

6.9.Ilulisat. Seznámení s 3. největším městem Grónska (4.500 obyvatel), založené roku 1741. Nádherné přírodní prostředí s plovoucími ledovci. Je 300 km od polárního kruhu. Dům polárníka Rasmussena (muzeum), dřevěný kostel Zion, staré domy. Odpoledne výlet do údolí Sermemiut, zříceniny inuitských staveb (osídlení již před 4000 lety, UNESCO), seznámení s inuitskou kulturou. Vyhlídka na ledovce Nakkaavik. Čarodějnická rokle. Půjdeme tundrou po dřevěných chodnících, celkem asi 3 km. Zájemci o let nad ledovci by ho mohli absolvovat tento den, nejlépe dopoledne, Možnost fakultativního letu (současná nabídka 9.000 Kč za 1 h letu). Ledovce z letadla uvidíte i při našich přeletech po ostrově.

7.9. V časných ranních hodinách vyplutí k severu kolem Bredebugtu, osady Oqaatsut, velkého fjordového systému Pakitsoq i úžiny Ataa (okolo strmé hory). A dostanete se do míst, kterých je i v Grónsku málo, uvidíte ledovec Eqi. Poplujete kolem nejimpozantnějších ledovců severní polokoule a daleko od Ilulisatu, v úplné samotě a tichu si vychutnáte svět telících se ledovců (slyšíte i vidíte, jak se odlamují obrovské kusy ledu, jsou to velmi bouřlivé zvuky, padající led do vody je ohromující). Tento jev zapsán v seznamu UNESCO. Některé kry vyčnívají až 100 m nad vodní hladinu. V této pohádkové krajině si vychutnáte i oběd. Délka plavby 9 -11 hodin.

8.9. Dopoledne si ještě můžete užít arktických krajů. V poledne odlet do Kangerlussauaqu (přílet 15.00 h). Zde je připraven výlet vozidlem s náhonem na čtyři kola (za příplatek) na pevninský ledovec pokrývající celé Grónsko, vyjedeme do nadmořské výšky 660 m n m (Greenland Icecup, uděláte si představu o krajině vnitrozemí největšího ostrova světa). Cesta vede pustou krajinou,ve volné krajině možnost pozorování zdejší fauny . Krajina je tu zcela jiná než v Ilulissatu. Dostanete se k čelu vnitrozemského ledovce a budete mít nižnost krátké bezpečné procházky. Se zapadajícím sluncem přijedeme na naše poslední ubytování v Grónsku několik kilometrů od letiště.

9.9. Ještě poslední setkávání s grónskou přírodou v Kangerlussauaqu: pěší výlet pod Sugar Loaf (krajina tundry, jezera) a v poledne odlet velkým letadlem (Airbus 330) do Kodaně, přílet večer v 21.30 h (rozdíl času 4 h). Nocleh v centru města.

10.9. Celodenní program v Kodani, kodaňské zámky, kanály, moderní i staré město, muzea, moderní život, večer odlet do Prahy,