News
[03. 01. 2021] Rok 2021 začíná - informace » Více...
[01. 12. 2020] Cestovní kancelář KIWI uzavřela pojištění proti... » Více...
[21. 11. 2020] Jak to bude s katalogem KIWI 2021 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Grónsko Grónsko

3. 8. - 11. 8. 2021
2050-03
 • Cena:
  106000,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  leteckou dopravu podle programu do 40.000 Kč, transfery z letiště na ubytování a zpět, ubytování v dvoulůžkových pokojích se snídaní (8x), oběd (2x), výlety lodí a auty dle programu, celodenní kartu na metro v Kodani, průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (13.500 Kč), večeře (cena bude sdělena dodatečně, cca 1.000 Kč za jednu), plné pojištění UNION (765 Kč)

1.den: odlet z Prahy do Kodaně večer, nocleh.

2.den: ráno 4,5 h letu na grónské letiště Kangerlussauaq na západním pobřeží, přestup a krátký let do hlavního města Grónska Nuuku (dříve Goathaab), jedno z nejmenších hlavních měst (cca 16.000 obyv.). Ubytování, prohlídka města (přístav, kostel, zajímavé osídlení, barvité domy).

3.den: Nuuk a jeho přírodní okolí, Qoornoq (bývalá rybářská a lovecká ves), kraji dominuje hora Sermitsiaq, vycházka na její svahy, pohledy na horu Quassussuaq (uctívaná místními obyvateli), možnost vyjížďky lodí po fjordu (mořští živočichové).

4.den: ranním letadlem (50 minut letu) na letiště Kangerlussauaq, výlet vozidly s náhonem na čtyři kola na pevninský ledovec pokrývající celé Grónsko do výšky 660 m n m, vycházka ledovcovou krajinou (úchvatná nekončící plocha pevninského ledovce - Greenland Icecup). Pozorování zdejší fauny. Odpoledne pokračování (40 minut letu, v Grónsku neexistuje nikde pozemní silniční spojení) do Ilulissatu. Slunce vychází ve 4.20 a zapadá ve 22.30 h. V podvečer plavba (2 h) mezi ledovci v Disco Bay ve večerním slunci před jeho západem. Fantastický zážitek. Ubytování v hotelu Avannaa.

5.den: plavba (45 minut, 15 km) lodí mezi plovoucími krami do osady Ilimanaq na západním pobřeží zálivu Disko, u ústí fjordu Ilulissat Kangerlua. Žije tu okolo 50 obyvatel. Založena v r. 1741 jako Claushavn, podle svého zakladatele, nizozemského velrybáře. Místní obyvatelé se stále živí rybolovem a lovem. Oběd v místní rodině. Procházka po osadě (barvité domy) a jejím blízkém okolí a návrat lodí do Ilulisatu (tento výlet trvá 6 h). V podvečer možnost vycházky na místo Seqiniarfik, kde místní obyvatelé vítají na břehu fjordu každý rok 13.ledna se zpěvy návrat slunce.

6.den: Ilulisat. Seznámení s 3. největším městem Grónska (4.500 obyvatel), založené roku 1741. Nádherné přírodní prostředí s plovoucími ledovci. Je 300 km od polárního kruhu. Dům polárníka Rasmussena (muzeum), dřevěný kostel Zion, staré domy. Odpoledne výlet do údolí Sermemiut, zříceniny quitských staveb (osídlení již před 4000 lety, UNESCO), seznámení s inuitskou kulturou. Vyhlídka na ledovce Nakkaavik. Čarodějnická rokle. Půjdeme tundrou po dřevěných chodnících, celkem asi 3 km. Zájemci o let nad ledovci by ho mohli absolvovat tento den, nejlépe dopoledne, Možnost fakultativního letu (současná nabídka 8.300 Kč za 1 h letu). Ledovce z letadla uvidíte i při našich přeletech po ostrově.

7.den: v časných ranních hodinách vyplutí k severu kolem Bredebugtu, osady Oqaatsut, velkého fjordového systému Pakitsoq i úžiny Ataa (okolo strmé hory). Dostanete se do míst, kterých je i v Grónsku málo, uvidíte ledovec Eqi. Poplujete kolem nejimpozantnějších ledovců severní polokoule a daleko od Ilulisatu, v úplné samotě a tichu si vychutnáte svět telících se ledovců (slyšíte i vidíte, jak se odlamují obrovské kusy ledu, jsou to velmi bouřlivé zvuky, padající led do vody je ohromující). Tento jev zapsán v seznamu UNESCO. Některé kry vyčnívají až 100 m nad vodní hladinu. V této pohádkové krajině si vychutnáte i oběd. Délka plavby 11 hodin.

8.den: dopoledne odlet do Kangerlussauaqu a pokračování velkým letadlem (Airbus 330) do Kodaně, přílet večer (rozdíl času 4 h). Nocleh v centru města.

9.den: celodenní program v Kodani, kodaňské zámky, kanály, moderní i staré město, muzea, moderní život, večer odlet do Prahy,