News
[21. 06. 2018] 5. července 2018 ZAVŘENO » Více...
[29. 11. 2017] KATALOG 2018 již příští týden » Více...
[22. 09. 2017] Beseda, chyba v katalogu » Více...
Foto

Tam ve Slavíčkových Kameničkách
zájezd: Železné hory, kraj malířů Chitussiho a Slavíčka (28.4.2018)
autor: Pavel Kyselák

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

MW ZM Vřelé srdce Afriky: Zambie a Malawi

5. 10. - 18. 10. (21. 10.) 2017
1750-03
 • Cena:
  119950,- Kč
 • Doprava:
  letecky
  minibusem
 • Cena zahrnuje:
  letenky včetně leteckých tax, dopravu minibusy a terénními vozy, ubytování se snídaní (11x), plnou penzi (8x), polopenzi (1x), vstupné, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  víza (2.650 Kč Malawi + 80 USD dvojvstupová víza do Zambie k úhradě na hranici – cena víz bude upřesněna 50 dní před odjezdem)
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (14.100 Kč); pojištění léč. výloh 420 Kč / s prodloužením 510 Kč, léč. výloh a storna zájezdu s plněním do 80.000 Kč 940 Kč / 1.030 Kč, léč. výloh a storna zájezdu s plněním do 90.000 Kč 1.540 Kč / 1.970 Kč)

  Prodloužení o program 4 posledních dní v Malawi: 10.800 Kč, zahrnuje minibusovou dopravu, ubytování s plnou penzí (3x), vstupné, průvodce; jednolůžkový pokoj při prodloužení (3.850 Kč)

Viktoriiny vodopády na hranici Zambie a Zimbabwe jsou v naší době nazývané jedním ze sedmi přírodních divů světa a právem patří nejen na seznam UNESCO, ale také mezi vyhledávané cíle každého pravověrného cestovatele. Zbytek této naší africké trasy pak už patří spíše mezi méně známé poklady afrického kontinentu – ať už hovoříme o jednom z druhově nejrozmanitějších safari v národním parku South Luangwa nebo třeba o k rekreaci stvořeném jezeru Malawi ve Velké příkopové propadlině. Připočítejte si přátelské obyvatelstvo a služby na úrovni.

1. den: v podvečer odlet z Prahy

2. den: brzy dopoledne přílet do zambijského Livingstone na řece Zambezi (bývalé hlavní město Severní Rhodesie), Livingstoneovo muzeum, nábřeží mohutné Zambezi. Ubytování, relaxace v africké přírodě, fakultativně možnost cesty lodí při západu slunce na Zambezi. Nocleh (3x)

3. den: Viktoriiny vodopády (Mosi-oa-Tunya = Hřmící kouř, nejmohutnější vodopády světa, 1708 m široké, 108 m vysoké, řeka Zambezi zde tvoří hranici Zambie se Zimbabwe), návštěva zimbabwské strany vodopádů (zde vodopády větší, divočejší a vodnatější), k nim přiléhá zimbabwské město Victoria Falls (vstupné do NP v ceně), fakultativně možnost letu vrtulníkem nad vodopády. Po návratu možno absolvovat fakultativně večeři Boma Dinner (s folklorní show – bubny). N

4. den:Viktoriiny vodopády (zambijská strana), vyhlídky, skalní rokle; možnosti dalších přírodních aktivit a vycházek v okolí vodopádů, za příplatek koupání v Devils Pool na hraně vodopádů či večeře ve Victoria Safari Falls Lodge s pozorováním zvěře. N

5. den: přelet z Livingstone s mezipřistáním v Lusace na letiště Mfuwe v NP South Luangwa pojmenovaném po stejnojmenné řece. Při západu slunce už můžete pozorovat hrochy vylézající z řeky, nebo se osvěžit v bazénku. Přeletem ušetříme dvoudenní trmácení v autech (1.100 km) a užijeme si více vodopády i NP. N (3x)

6. a 7. den: národní park South Luangwa, safari v jednom z nejlepších parků světa (velká stáda slonů, hroši, žirafy, antilopy, zebry, buvoli, leopardi, hyeny, ženetky, cibetky, mnoho druhů ptactva), vždy dvě – ranní a noční (jeden z mála NP, kde jsou noční safari povolena). Zvířata často zavítají i přímo do kempu nebo jeho blízkosti. N

8. den: přes hranice do malawiské metropole Lilongwe (vládní budovy, mauzoleum prezidenta Bandy, tržiště). N

9. a 10. den: národní park Liwonde, noční i denní safari na souši i na řece Shire (hroši, krokodýli, sloni, buvoli, vodušky, množství ptáků). N (2x)

11. a 12. den: po jihozápadním břehu jezera Malawi (Njasa) na Cape Maclear a trocha odpočinku – nejjižnější jezero Velké příkopové propadliny s největší druhovou rozmanitostí ryb na světě, možnost koupání, šnorchlování (nejlepší sladkovodní šnorchlařská a potápěčská lokalita na světě), vyjížďky na kajacích. N (2x)

13. a 14. den: horský masiv Zomba Plateau (1.800 m) nazývaný za koloniálních časů „nejkrásnější kout britského impéria“, pestrá vegetace, vodopády, překrásní motýli a paviáni. Město Zomba, bývalá metropole Britské Střední Afriky, později Njaska a nakonec Malawi (staré koloniální budovy, univerzita). N (2x)

15. den: Thyolo, kraj na jihu Malawi, čajové plantáže, pěstování kávy, zahradní krajina, přírodní park Game Haven (žirafy, antilopy, zebry). N (1x)

16. den: Blantyre (půlmilionová největší městská aglomerace v zemi, obchodní srdce Malawi), dojezd na letiště, odlet

17. den: návrat do Prahy dopoledne

Původně plánované prodloužení o Mosambik bylo z bezpečnostních a organizačních důvodů zrušeno.