News
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
[06. 04. 2022] Provoz KIWI v roce 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Itálie Jižní Tyroly, Tridentsko, Emilia a Parma

16. 9. - 23. 9. 2023
231801
 • Cena:
  0,- Kč
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování se snídaní (7x), plné pojištění, průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj, večeře

Pokračování cyklu Mapujeme Itálii. Začátek a konec zájezdu je věnován alpské části Itálie a jeho těžíště a objevná část je vedena za méně známýmí cíli v širším okolí Parmy, Piacenzy a Reggio nell´Emilia mezi Pádskou nížinou a Apeninami. Je zde řada malebných městeček, hradů, klášterů, apeninská krajina je malebná a působivá.

1.den: odjezd z 6.20 h od metra A Dejvická, přes Bavorsko a Tyrolsko na průsmyk Brenner. První zastávka v Jižních Tyrolích bude v klášteře Novacella (Neustift) s pěkným kostelem a muzeem. Údolím Isarca do historického města Brixen (Bressanone) s dómem, domy s podloubími a pobyty Karla Havlíčka Borovského. Podle času a počasí můžeme dát přednost zastávce v krásné horské obci St.Ulrich (Ortisei) v srdci pravé krajiny alpského pohoří Dolomity. Dojezd na nocleh.

2.den: Bolzano (správní středisko jižních Tyrol, muzeum – pravěký muž Oetzi, katedrála), poblíž hrad Runkelstein, městečko Termeno (Tramin) se známým vínem, horská krajina pod horou Paganella a masívem Brenta v Tridentsku, horské středisko Andalo, jezero Molveno, nocleh Trento

3.den: Guastalla (vévodský palác, zahrady), Brescello (město Dona Camilla a Peppona), Colorno (zámek a rezidence rodu Farnese a později Bourbon, malé Versailles, rozlehlý park), Sabbioneta (rozlehlá opevnění, vévodský palác), dojezd na nocleh (4x)

4.den: Salsomaggiore (lázeňské město), Vigoleno (opevněná horská ves s hradem), Castell Arquato (kouzelné středověké městečko v horách), Noceto (hrad), Fidenza (katedrála)

5.den: Parma (vévodské město, katedrála, baptisterium, parmská šunka, parmezán), Torrechiara (pohádkový hrad v Apeninách), Rocca Fontanellato (vodní hrad)

6.den: Roncole Verdi (rodiště Verdiho), Busseto (městečko), Chiaravalle della Colomba (klášter), Piacenza (sídlo provincie, historické město)

7.den: Scandiano s hradem Rocca dei Boiardo, Reggio nell Emilia (sídlo provincie), Nonantola (klášter), Carpi (příjemné historické sídlo), podvečerní Trento (zastávka pro připomenutí), nocleh

8.den: údolím Adige do historického Merana, poblíž hrad Tirol, Schluderns s hradem Churburg, přes Reschen Pass podél horního toku Innu rakouským Tyrolskem, dále směr Mnichov, Praha