News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Německo Coburg - kolébka evropských dynastií

8. 6. 2024
241602
 • Cena:
  1250,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné (4 EUR)
 • Za příplatek:
  pojištění léčebných výloh do 8.000.000 Kč, dospělí do 70 let (25 Kč), pojištění léčebných výloh senioři od 70 let (50 Kč)

Sraz v 6.15 h, odjezd v 6.20 h od metra A Dejvická, roh Evropské a Šolínovy, návrat tamtéž (cca 22.00 h). Hlavním cílem tohoto zájezdu bude historické město Coburg. Leží na jižních svazích Durynského lesa v Horních Francích (spolkový stát Bavorsko) na řece Ilz, přítoku Mohanu. Z historie je známé jako rezidence vévodství Sachsen-Coburg-Gotha, z tohoto rodu pocházela řada evropských vládnoucích dynastií. Zachovány např. zbytky hradeb, hrázděné domy, pomník prince Alberta (manžel královny Viktorie), renesanční radnice, pozdně gotický kostel sv. Mořice s knížecím náhrobkem, výstavné zemské divadlo. Nejcennější památkou ve městě je renesanční (barokně rozšířený) zámek Ehrenburg, navíc upravovaný v 19.stol.(architekt Karl Friedrich Schinkel. Byl městskou rezidencí koburských vévodů. Uvnitř veliký Sál obrů s 28 mohutnými Atlanty a výstavný zámecký kostel; ložnice královny Viktorie, obrazová galérie. Prohlídka pouze s průvodcem, předpokládáme, že se zúčastníte, a proto ji objednáváme. Členové vládnoucí sasko-kobursko-gothajské dynastie úspěšnou politikou postupně ovládli trůny v Belgii, Spojeném království, Portugalsku a Bulharsku.
Na návrší mohutný hrad Veste Coburg, též Francká Koruna, pevnost patří k největším v Německu, přístupny hradní komnaty v tzv.Fürstenbau (taneční sál, lovecký sál, vévodský sál, Lutherův pokoj aj.) a bohaté umělecké sbírky (staří němečtí mistři: Cranachové, Grünewald; sochařství, sklo, mince). Předpokládáme, že účastníky vyvezeme nahoru na pevnost, ti, co si nechtějí prohlédnout zámecké interiéry si prohlédnou zajímavé exteriéry a rozhlédnou se a projdou po krajině.
V podvečerních hodinách se zastavíme v historickém markraběcím městě Kulmbach. Má pěknou polohu v horském údolí na soutoku Bílého a Červeného Mohanu. Z parkoviště je blízko do centra, kde jsou, domy s břidličnými střechami, radnice (rokoková, 1752), kostely (barokní špitální a gotický halový sv. Petra, původní stavba zničena husity), zbytky opevnění (věže Weisser a Roter Turm). Pěkné výhledy se otevírají při výstupu na markraběcí renesanční zámek Plassenburg s arkádovým nádvořím; zbudován po r. 1340 Hohenzollerny a do r. 1604 byl sídlem markrabat von Brandenburg-Kulmbach. Současná renesanční podoba je z let 1560-1570. S prohlídkou interiérů nepočítáme. Většinu návštěvníků však spíše zaujmou působivé exteriéry a nádvoří. Po procházce na hrad se všichni jistě přesvědčí v některé z místních restaurací, že Kulmbach je rovněž známým městem piva a vaří se i pivo o síle 24°.
Příjezdová a odjezdová trasa: bude stanovena na základě aktuální dopravní situace, lze tam jet ve směru na Cheb - Marktredwitz či Weiden- Bayreuth anebo Erlangen – Bamberk.