News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Německo Coburg - kolébka evropských dynastií

8. 6. 2024
241602
 • Cena:
  1250,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné
 • Za příplatek:
  pojištění léčebných výloh do 8.000.000 Kč, dospělí do 70 let (25 Kč), pojištění léčebných výloh senioři od 70 let (50 Kč)

Hlavním cílem tohoto zájezdu bude historické město Coburg. Leží na jižních svazích Durynského lesa v Horních Francích (spolkový stát Bavorsko) na řece Ilz, přítoku Mohanu. Z historie je známé jako rezidence vévodství Sachsen-Coburg-Gotha, z tohoto rodu pocházela řada evropských vládnoucích dynastií. Zachovány např. zbytky hradeb, hrázděné domy, pomník prince Alberta (manžel královny Viktorie), renesanční radnice, pozdně gotický kostel sv. Mořice s knížecím náhrobkem, výstavné zemské divadlo. Nejcennější památkou ve městě je renesanční (barokně rozšířený) zámek Ehrenburg, navíc upravovaný v 19.stol.(architekt Karl Friedrich Schinkel. Byl městskou rezidencí koburských vévodů. Uvnitř veliký Sál obrů s 28 mohutnými Atlanty a výstavný zámecký kostel; ložnice královny Viktorie, obrazová galérie. Prohlídka pouze s průvodcem, předpokládáme, že se zúčastníte, a proto ji objednáváme. Členové vládnoucí sasko-kobursko-gothajské dynastie úspěšnou politikou postupně ovládli trůny v Belgii, Spojeném království, Portugalsku a Bulharsku.
Na návrší mohutný hrad Veste Coburg, též Francká Koruna, pevnost patří k největším v Německu, přístupny hradní komnaty v tzv.Fürstenbau (taneční sál, lovecký sál, vévodský sál, Lutherův pokoj aj.) a bohaté umělecké sbírky (staří němečtí mistři: Cranachové, Grünewald; sochařství, sklo, mince). Předpokládáme, že účastníky vyvezeme nahoru na pevnost, ti, co si nechtějí prohlédnout zámecké interiéry si prohlédnou zajímavé exteriéry a rozhlédnou se a projdou po krajině.
V podvečerních hodinách se zastavíme v historickém markraběcím městě Kulmbach. Má pěknou polohu v horském údolí na soutoku Bílého a Červeného Mohanu. Z parkoviště je blízko do centra, kde jsou, domy s břidličnými střechami, radnice (rokoková, 1752), kostely (barokní špitální a gotický halový sv. Petra, původní stavba zničena husity), zbytky opevnění (věže Weisser a Roter Turm). Pěkné výhledy se otevírají při výstupu na markraběcí renesanční zámek Plassenburg s arkádovým nádvořím; zbudován po r. 1340 Hohenzollerny a do r. 1604 byl sídlem markrabat von Brandenburg-Kulmbach. Současná renesanční podoba je z let 1560-1570. S prohlídkou interiérů nepočítáme. Většinu návštěvníků však spíše zaujmou působivé exteriéry a nádvoří. Po procházce na hrad se všichni jistě přesvědčí v některé z místních restaurací, že Kulmbach je rovněž známým městem piva a vaří se i pivo o síle 24°.
Příjezdová a odjezdová trasa: bude stanovena na základě aktuální dopravní situace, lze tam jet ve směru na Cheb - Marktredwitz či Weiden- Bayreuth anebo Erlangen – Bamberk.