News
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Německo Míšeň a Moritzburg

8. 10. 2022
2216-04
 • Cena:
  990,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné

Od stanice metra B Kobylisy vyrazíme v 7.00 h po dálnici směr hřebeny Krušných hor. Pak známou trasou okolo Drážďan a vinorodou krajinou podél Labe do Míšně (Meissen).

První část zájezdu bude věnována návštěvě světoznámé míšeňské porcelánky. V přízemí je velká prodejna a návštěvnické zázemí. V patrech výstava zachycující historii výroby míšeňského porcelánu. V depozitáři muzea je více než 20 000 porcelánových předmětů, vystavuje se cca 2000 kusů. Nedílnou součástí celé expozice je předváděcí dílna a film zachycující historii výroby porcelánu (vše v českém jazyce).

Pak se vydáte na prohlídku historického jádra Míšně. Na hlavním náměstí stojí radnice (z let 1470-1486) se zajímavou střechou, městské domy z 15. - 16. stol., renesanční lékárna z r. 1560, kostel P. Marie s porcelánovou zvonkohrou (37 zvonů).

Starým městem s pěkně upravenými domky a zajímavými zákoutími půjdete vzhůru na hradní vrch (opevněn již v r. 929). Na něm stojí Albrechtsburg, pozdně gotická stavba s cennými architektonickými prvky, např. spirálová schodiště, ostění, portály. Uvnitř středověké plastiky, nástěnné malby, krásné sály. V letech 1710-1864 zde působila první evropská porcelánka - malá expozice a výstava výrobků, cenná kachlová kamna.

Vedle gotický dóm s křížovou chodbou. Cenná stavba prošla důkladnou rekonstrukcí. Uvnitř např. plastiky císaře Otty I. a císařovny Adelheid z r. 1260, na výzdobě se podíleli např. Lucas Cranach st. a P. Vischer.

Po prohlídce Míšně odjezd k zámku Moritzburg. Barokní lovecký zámek Augusta I. Silného patří k exteriérově nejkrásnějším zámkům v Německu. Při návštěvě si určitě vzpomenete na pohádku Tři oříšky pro Popelku, která zde byla filmována. Balustráda terasy obklopující celý zámek je zdobena četnými plastikami. Uvnitř (samostatná prohlídka) barokní expozice, tj. vybavení pokojů, cenné kožené tapety a zejména pozoruhodná sbírka paroží, která je světovým unikátem a je instalována v zámecké jídelně. Součástí prohlídkového okruhu je i tzv. „Federzimmer“, pokoj, na jehož výzdobu byla použita různě upravená paví pera. Okolo zámku se rozkládá park (doporučujeme procházku) a v něm rokokový zámeček Fasanen Schlösscher (Bažantí zámeček).

Pak návrat opět okolo Drážďan a po dálnici do Prahy .