News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Německo STŘEDNÍ FRANKY A ŠVÁBSKO

16. 5. - 19. 5. 2024
241601
 • Cena:
  9990,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (3x), průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (2.290 Kč), pojištění léčebných výloh do 4.000.000 Kč a na storno zájezdu do 12 000 Kč pro dospělého do 70 let (160 Kč), pojištění pro seniora nad 70 let (320 Kč). Spoluúčast na plnění storna je u obou kategorií 20%.

Pokračujeme v důkladném poznávání Německa, jedná se už o 28. ročník cyklu Mapujeme Německo. Je pochopitelné, že poměrně dost lokalit zařazených do tohoto zájezdu bylo cílem našich cest v uplynulých 30 letech. Toto řazení je však unikátní, budeme hvězdicovitě vyjíždět z historického Norimberka zejména jižním a západním směrem. Seznámíme se s historickými městečky, pevnými hrady, uvidíme významné zámky a kláštery, oko se potěší pěknou přírodou

1. den: z Prahy pojedeme po dálnici na Plzeň, Rozvadov a známou trasou na Norimberk. V blízkosti metropole Středních Franků stojí Cadolzburg (sídelní hrad Hohenzollernů, zajímavá moderně pojatá historická expozice, zahrada, starý koňský žlab), pravým franckým venkovem dojedeme na Virnsberg (starobylý hrad na kraji malé vesnice v malebné krajině). Následuje Bad Windsheim (malebné městečko, do r.1802 svobodné říšské město; na jeho okraji rozlehlý skansen věnovaný vesnické architektuře Franků, jedna část pak dokumentuje městskou architekturu). Odtud přejedeme do Norimberka a zastavíme se v prostoru Reichsparteitagsgelände; kde se konaly v l.1933-1938 monstrózní sjezdy Hitlerovy NSDAP. V Norimberku budeme i nocovat, hotel je u stanice metra, dvě stanice od historického centra, možnosti večeře i v okolí hotelu (3x)

2. den: po snídani přejezd po rychlostní silnici na jih do údolí řeky Altmühl, zde se dostáváme do vládního obvodu Horní Bavory. Následuje zastávka v městečku Pappenheim (rozkládá se na ostrohu nad řekou Altmühl se zříceninou jednoho z nejvýznamnějších bavorských hradů, býval sídlem mocných hrabat, výstavná radnice, kostely Nový zámek). Dále říčním údolím s četnými meandry do okresního města Eischtätt (mocný biskupský hrad Wilibaldsburg nad řekou Altmühl, barokní vzhled města po zničení ve třicetileté válce, sídlo katolické univerzity, románsko-gotický dóm s cenným vybavením – Pappenheimský oltář z r.1495; gotická křížová chodba, rezidenční náměstí s biskupským palácem). Možná Vás mile překvapí Kipfenberg , město ve středu Bavorska, hrad s muzeem (Römer und Bajuwaren Museum), v okolí památky z časů Římské říše, vyhlídky. Zde se dostáváme k dálnici od Mnichova. Při ní leží Greding - půvabné městečko v údolí Schwarzachu, hrázděné domy; městská opevnění a brány; zde zastávka podle časových možností.) Monheim (brána a hrázděné domy, pomezí Bavor, Švábska a Franků).

3.den: po dálkové silnici z Norimberka k jihu, projíždíme okolo Monheimu, kde je pomezí Franků, Bavor a Švábska. Cílem je Harburg, jeden z nejlépe dochovaných hradních komplexů v jižním Německu (např. věž Zlodějů z 12.stol., knížecí palác ze 16.stol., cenná sbírka uměleckých děl knížat z Oettingen-Wallerstein), v podhradí historické městečko. Další perlou na naší trase je Nördlingen, středověké město se zcela zachovaným prstencem hradeb s věžemi a branami, jedno ze 3 nejproslulejších říšských měst Romantické cesty; pozdně gotická radnice a kostel, z 90 m vysoké věže Daniel úchvatný rozhled na město, cesta po hradbách s 15 věžemi ze 14.-16.stol. Následuje Ipf u Bofingenu (tajuplné keltské knížecí sídlo, venkovní muzeální expozice, nad ní 668 m vysoká hora) a Kapfenburg (bývalá pevnost Řádu německých rytířů je nyní kulturním hudebním centrem)

4.den: opouštíme Norimberk a naším cílem je nedaleké městečko Abenberg s rozsáhlým středověkým hradem (exteriéry), pak blízký Roth (zámek Ratibor s muzeem a zámeckými sály, Luitpold Denkmal), dopoledne ještě Ellingen (malé město s mohutným bývalým sídelním zámkem Řádu německých rytířů, barokní budova, klasicistní interiéry). Nejvíce času věnujeme zastávce v městě Weiβenburg (svobodné říšské město na hranicích Římské říše – Limes Romanum, zajímavé Römer Museum, dochované hradby ze 14.stol. s obrannými věžemi a 4 branami, nejmalebnější je Ellinger Tor, pozdně gotické kostely a radnice). Zbude-li chvilka času můžeme se zastavit v městečku Hilpoltstein s rozlehlými zříceninami hradu z 12.-15 stol. s mohutným bergfrídem (volně přístupné). Pak následuje cesta po dálnici do Prahy.