News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Portugalsko Madeira - ostrov věčného jara

21. 4. - 27. 4. 2023
231902
 • Cena:
  36840,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  dopravu letadlem a minivanem, palubní zavazadlo do 10 kg, ubytování se snídaní (6x), plné pojištění, českého průvodce
 • Cena nezahrnuje:
  odvabené zavazadlo
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (4990 Kč)

Pohodový výlet na Madeiru v osvědčeném komorním formátu, který nám přiblíží všechny zajímavosti tohoto hornatého „ostrova věčného jara“ schovaného hluboko v Atlantiku. Bydlet budeme na jednom místě a za poznáním vyrážet pronajatým minivanem. Čeká nás nádherná a pestrá příroda, hory, levady i příjemné vesničky.

1. den: odlet z Prahy a odpolední přílet na ostrov, úvodní seznámení s ostrovem. N (6x)

2. den: Funchal (tržiště Mercado dos Lavradores) s horou Monte (550 m), kde poutní kostel Nossa Senhora do Monte (zde pohřben císař Karel I.) a skvostná botanická zahrada Jardim Tropical, všude výstavné vily, výhledy, vysoko do hor na vyhlídku Eira do Serrado (1.094 m), Curral das Freiras (Údolí jeptišek), na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro (1.818 m).

3.den: výlet do dalších horských partií ostrova, na trase krátká zastávka na vyhlídce Encumeada (1.007 m), pak do údolí Rabacal (vavřínové lesy, stromové lišejníky), výlet podél dvou levad, zajímavé vodopády i nádherné výhledy. Horskou silnicí do vesnice Calheta na slunném jihozápadním pobřeží (dříve významné centrum pěstování cukrové třtiny). Návrat jižnímpobřežím do Funchalu, v zajímavých místech zastávky.

4.den: podél pobřeží do obce Camara de Lobos (typická rybářská ves, lovci žraloků), Cabo Girao (580 m, jeden z nejvyšších útesů na světě, strhující výhled). Dále přes vyhlídku Ecumeada na severní pobřeží do Sao Vicente (vesnice s bílými domky okolo kostela). Po silnici doslova vytesané ve skalách do Porto Moniz (černé vulkanické skály a neustálé západní větry, vysoké vlny), útes s lanovkou Achadas da Cruz. Na vysokou náhorní planinu Paul da Serra (1.400 m).

5.den: Ribeiro Frío s jedinečnou vegetací (prastarý vavřínový les), Porto da Cruz (příjemné přímořské městečko v divoké krajině), východní poloostrov Ponta São Lourenço s minimem srážek a bizarními útesy, jediná přírodní písečná pláž ostrova Prainha.

6.den: Santana (typické domy Casa da colmo s rákosovými střechami), přírodní park Queimadas s pralesovitou vegetací, vavřínovými lesy i levadami (Levada do Rei, Levada Caldeirão Verde, na trase mohutný vodopád a několik tunelů), horská oblast a vrchol Achada do Teixeira (1.600 m), výlet možné zakončit výstupem na nejvyšší horu Madeiry Pico Ruivo (1.862 m).

7. den: na útesu socha Krista Garajau, Camacha (proutěné zboží, eukalyptové lesy, zde se poprvé v Portugalsku hrál fotbal), přímořské Santa Cruz s pevností, odpoledne odlet do Prahy.