News
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Rakousko HORSKÁ TURISTIKA PRO KAŽDÝ VĚK POD DACHSTEINEM A OKOLO SCHLADMINGU (NÍZKÉ TAURY)

16. 7. - 23. 7. 2022
221501
 • Cena:
  18490,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování s polopenzí (7x), kartu (zdarma vybrané lanovky, koupaliště, místní doprava apod.), pojištění léčebných výloh a storna, průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (3.990 Kč)

Zájezd zapadá do koncepce našich alpských zájezdů posledních let. Vybíráme místa ubytování taková, aby byla dobře dostupná a zároveň bylo v jejich okolí více míst vybavených lanovkami, které usnadňují nástupy do vyšších horských poloh. A zároveň vyhledáváme vrcholky, z nichž je možno se vydat na výlety od horní stanice lanovky na trasy nejrůznějších obtížností: nenáročné okruhy s malými výškovými rozdíly pro méně zdatné i dlouhé horské hřebeny s možnostmi okružní trasy či se vzdálenějším cílem v dosahu dopravního spojení pro ty výkonnější. Ubytovací zařízení nabízíme taková, aby v nich podávali bufetové snídaně s pestrou nabídkou a večeře o více chodech s bohatým výběrem. Zároveň očekáváme, že hotely budou jako přidanou hodnotu nabízet vícedenní karty na lanovky, na místní dopravu, na koupaliště, do lokálních muzeí apod.

1.den: odjezd v 7.00 h od metra C Roztyly ve směru na České Budějovice a Linec. Dostaneme se do Alp - pojedeme pod pohořím Totes Gebirge (zastávka s procházkou v Hinterstoderu) a pak do údolí Enže, pod hřebeny Nízkých Taurů (Schladminger Tauern) dojedeme do místa ubytování (7 noclehů).

2.den: z Haus in Ennstal lanovkou na horu Kaibling (Krumholzhütte 1.840 m), nenáročný výstup na výhledový vrchol (2.015. m) a přes sedlo Rossfeldsattel mírně dolů k chatě Hauser Kailblingalm (1.784 m). Jinou trasou pak zpět k hlavní lanovce. Anebo dále po hřebeni na Bärfallspitze (2.150 m, výhledy), dolů k jezeru Moaralmsee a pohodlně na Rossfeldsattel a úbočími k horní stanici lanovky na Kaibling. Tento okruh lze absolvovat pohodlně za 4 – 5 h. Pro zdatné možnost pokračování směr Höchstein (2.543 m) a přes Moarlmsee zpět na Kaibling.

3. den: autobusem přes Radstadt do lyžařského a turistického centra Obertauern (Radstädter Tauern, 1.739 m). Pěšky či lanovkou Grünwaldkopf k jezeru Grünwaldsee (1.950 m). Vycházky okolo jezer s možností občerstvení v chatách. Pěšky výstup na výhledový Seekarspitze (2.350 m, 1 h 30 min). Návrat k busu některou z výhledových tras (např. přes Dikt´nalm, Hundsfeldsee). Pro zdatné možnost přechodu ze Seekar Scharte po Tauern Höhenweg na Oberhütten Sattel a Ursprungalm (odtud turistický bus do Schladmingu).

Z parkoviště v Obertauern se můžete vydat i opačným směrem po Hirschwandsteig k chatě Südwiener Hütte (1.802 m, 2 h) a od ní vystoupit na výhledový Spirtzinger (2.066 m, 30 min). Náročnější trasa může vést z parkoviště v Obertauern výstupem na Gamskarlspitze (2.411 m, 3 h) a přes Hundskogel a Seekarspitze zpět do Obertauern, celodenní okruh.

4. den: busem do Ramsau am Dachstein a do nadmořské výšky 1.680 m k lanovce Dachstein Gletscher Bahn stoupající do 2.694 m pod horami Hunerkogel a Hoher Dachstein (2.995 m). Nádherné výhledy až ke Grossglockneru. V blízkosti horní stanice je nejvýše položený most v Rakousku (Dachstein - Hängebrücke) s adrenalinovou plošinou Treppe ins Nichts (Schody do prázdna). Jedná se rampu se 14 schody, která vybíhá dolů do prostoru pod úroveň mostu a na konci schodů je kompletně prosklená plošina. Možnost výletu upravenou cestou po ledovci přes Dirndlkolk k nové chatě Seethaler Hütte (2.741 m) a stejnou cestou zpět (celkem 2 h). V druhé půli dne můžete od dolní stanice lanovky pokračovat k Austriahütte (1.638 m, Alpské muzeum) a k Brandalmu. Pak zpět na parkoviště či dolů do horského střediska Ramsau. Odtud ještě můžete vyjet lanovkou k chatě Rittisstadl (dolní stanice 1.130 m, horní 1.495 m) a mírně vystoupat za skvělým výhledem na Dachstein na Rittissberg (1.562 m).

5. den: lanovkou z obce Preunegg na Reiteralm. Čeká nás nádherná okružní trasa (7 km, 3,5 h) skvělou horskou krajinou okolo 7 jezer. Vystoupíme k vrcholovému kříži Gasselhöhe. Lehký výstup (krátká odbočka, 10 minut) nás přivede na Rippetegg (2.126 m). Zanedlouho dojdeme k Oberen Gasselsee a k odbočce na horu Schober (2.133 m). Pak následuje zastávka u Mitteleren Gasselsee (slavné Spiegelsee – Zrcadlové jezero, v něm se odráží okolní hory). Odtud se můžeme vrátit přímo k lanovce nebo okruh prodloužit zacházkou k dalším 3 jezerům (Untersee, Waldsee). A určitě se porozhlédněte po dalších atrakcích na Ritteralmu.

Pro vyspělejší chodce, pro které je okruh na Reiteralmu příliš krátký, nabízíme na tento den alternativu. Ze Schladmingu se dopravíte místním turistickým busem (zdarma) údolím Preuneggtal na Ursprungalm (1.604 m), výstup na Preunegg Sattel (1.955 m), k chatě Ignaz-Mattiz-Hütte (1.986 m) u jezera Unterer Giglachsee, sestup pak údolím Giglachtal k busu do Obertalu (Holdalm). Nebo lze zvolit od jezera Giglachsee trasu k jezeru Dusitzkarsee a k linkovému busu na Eschachalmu.

6.den: dnes vyrazíme přes Altenmarkt za krásnou horskou přírodou k jezeru Zauchensee (1.339 m). Lanovkou Gamskogelbahn I. do nadmořské výšky 1.892 m. Odtud si můžete vybrat vycházku či výlet dle Vaší kondice a chuti. Můžete třeba jen vystoupat na Seekarkessel a nad ním na vrchol Arche (2.060 m ) a pak si posedět v chatě Gamskogelhütte. Anebo se rozhodnete pro klasickou 4 – 5 hodinovou tůru 4-Gipfel Tour . Nejprve vystoupáte na vrchol Arche, druhý v pořadí bude Tagweidegg (2.135 m), následuje Schwarzkopf (2.263 m) a poslední na řadě je Gamskogel (2.186 m, zde startují závody světového lyžařského poháru). Sestup k Gamskogelhütte a lanovce. Namísto lanovky lze volit sestup na Oberzauchenseealm (1.556 m) a dolů k busu u jezera Zauchensee (od lanovky cca 1.15 h). Zdatnější si možná troufnou (černá obtížnost, 4 h k jezeru) pokračovat ze Schwarzkopfu na Steinfeldspitze (2.344 m, s křížem) a Grossenbärenstaffl (2.140 m, také kříž), k dalšímu sestupu si mohou zvolit jednu z několika variant.

7.den: gondolovou lanovkou ze Schladmingu na výhledovou horu Hochwurzen (1.849 m). Četné vycházkové trasy: (například okružní Bankerlweg, na trase 25 originálních laviček, doba chůze cca jedna hodina nebo dvouhodinová přírodní naučná stezka). Základní hřebenová trasa vede na Rossfeld (1.919 m) a Latterfuss Sattel (1.792 m). Odtud pozvolný výstup na horu Guschen (1.982 m) s křížem a výhledem na Dachstein i Steierischen Kalkspitze. Možnost návratu okružní trasou k lanovce (celkem okruh 9,1 km, cca 4 h). Pokrtačování po hřebeni na Hochfeldmandel (2.093 m) a ev. Schiedeck (s křížem, 2.339 m). Odtud zpět k lanovce či do údolí k turistickému busu na Ursprungalm (1.604 m, cca 6.30 h). Pozn.: .pokud se rozhodnete pro lehké krátké okruhy na Hochwurzenu můžete odpoledne využít lanovku ze Schladmingu na Planai . Zde doporučujeme absolvovat okružní stezku vrcholovými partiemi ve výšce 1.900 m (bez výškových rozdílů, délka 2,3 km, 1 h).

8.den: odjezd, z údolí Enže do Štýrské Solné komory ke Grundl See (zastávka), do Bad Aussee (lázně, náměstí. Kammerhof) a Altaussee pod Totes Gebirge. Pak přes Bad Ischl a okolo Traunsee, návrat přes Linz a České Budějovice do Prahy

Všechny výlety najdete na mapě Freytag a Berndt WK 201 Schladminger Tauern