News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Rakousko Solná komora

12. 6. - 14. 6. 2023
231502
 • Cena:
  5990,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, ubytování se snídaní (2x), plné pojištění, průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (1990 Kč)

mnozí z Vás začínali s cestováním v r. 1990 právě v Rakousku, ve Vídni, v Solné komoře a v Salcburku. Napadlo nás, že se do krásných míst Solné komory rádi podíváte znovu. Někde to možná ani nepoznáte, jak se to změnilo, jinde to zase nepoznáte, protože jste to zapomněli. Všude uvidíte malebnou přírodu a rozkvetlá (skutečně i obrazně) městečka. Jezera, horské hřebeny, skalnaté vrcholky. A je to blízko a je tam krásně. Tam se vrátit po letech můžete, zklamáni nebudete. Zájezd pořádáme v pracovnrích dnech týdne, takže bude všude podstatně méně turistů než o víkendech. Na trase např. Gmunden, Traunsee, Traunkirchen, Bad Ischl, Obertraun Bad Aussee, Altaussee, Wolfgangsee, Schafberg, Mondsee, Attersee

1. den: odjezd 7.00 h metro C Roztyly, pojedeme jižním směrem na České Budějovice, Linec a údolím Travné (Traun do hornorakouské Solné komory. První zastávka bude v Gmundenu, městečku na jezeře Traunsee. V centru zajímavá radnice s keramickou zvonkohrou a farní kostel. Za městem na ostrůvku na jezeře stojí zámek Orth s arkádovým nádvořím (muzeum). Podél břehů jezera s výhledy na Traunstein a zastávka v malebné obci Traunkirchen (kostel se známou kazatelnou, přístav). Více času strávíme v lázních Bad Ischl, navštívíme císařskou cukrárnu i císařskou vilu Františka Josefa I. Dojezd na nocleh (2x).

2.den: nejdříve do nitra vápencových Alp cestou po březích Hallstattského jezera do městečka Hallstatt. Je známé svým pravěkým osídlením (kultura halštatská) a pradávným dolováním soli. Návštěvníky z celého světa upoutají malebné domy na svazích nad jezerem, dva kostely a kostnice. V případě příznivého výhledové počasí stojí za to vyzkoušet lanovou dráhu na Krippenstein (2.108 m) s úchvatnými pohledy na masív Dachsteinu, na vrcholku je dostatek příležitostí strávit hodinu či dvě. Zajedeme se podívat i do štýrské Solné komory do starobylého hornického města Bad Aussee (dva cenné kostelíky, radnice, procházky u jezera). A dostaneme se až po hřebeny Totes Gebirge u Grundlsee (ještě výše se rozkládá Töplitzer See).

3.den: tentokrát jsme v salcburské Solné komoře, jedeme do městečka Sankt Wolfgang (nad jezerem gotický farní kostel s oltářem od M.Pachera, výstavné domy). Stojí na úpatí hory Schafberg (1783 m, vede sem ozubnicová železnice, v případě zájmu můžeme vyjet nahoru). Sledujeme další jezero Mondsee, poblíž jeho břehů stojí klášter (barokní výzdoba kostela od Guggenbichlera). Po dálnici se vydáme k návratu. Ještě před překročením hranice se krátce zastavíme v Linci, abyste měli představu, co tato metropole Horních Rakous může nabídnout (např. náměstí Hauptplatz s měšťanskými domy a sloupem Nejsvětější Trojice, radnici, Starý a Nový dóm, zámek).