News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Rakousko Stubaiské Alpy pro každý věk

15. 7. - 22. 7. 2023
231501
 • Cena:
  19990,- Kč
 • Doprava:
  autobusem
 • Cena zahrnuje:
  dopravu autobusem, 7x ubytování s polopenzí (bufetové snídaně, tříchodové večeře), Stubai Super Card (lanovky, městský bazén, tobogan, autobus, vlak do Innsbrucku atd), plné pojištění, průvodce
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (3990 Kč)

Zájezd zapadá do koncepce našich alpských zájezdů posledních let. Vybíráme místa ubytování taková, aby byla dobře dostupná a zároveň bylo v jejich okolí více míst vybavených lanovkami, které usnadňují nástupy do vyšších horských poloh. A zároveň vyhledáváme vrcholky, z nichž je možno se vydat na výlety od horní stanice lanovky na trasy nejrůznějších obtížností: nenáročné okruhy s malými výškovými rozdíly pro méně zdatné, ale i dlouhé horské hřebeny s možnostmi okružní trasy či se vzdálenějším cílem v dosahu dopravního spojení pro ty výkonnější. Ubytovací zařízení nabízíme taková, aby v nich podávali bufetové snídaně s pestrou nabídkou a večeře o více chodech s bohatým výběrem a velmi dobrou kvalitou. Zároveň očekáváme, že hotely budou jako přidanou hodnotu nabízet vícedenní karty na lanovky, na místní dopravu, na koupaliště, do lokálních muzeí apod., což platí i při tomto zájezdu.
Stubaiské Alpy jsou součástí hřebene Východních Alp, nacházejí se v blízkosti Innsbrucku a italské hranice. Většinou jsou tvořeny rulou, ale v oblasti Kalkögelu a Serlesu najdete i dolomitické vápence). Jsou poměrně hojně zaledněny, i o tom se přesvědčíte při jednom z našich výletů, kde nás lanovka vyveze vysoko nad 3.000 m. Pohoří je dobře přístupné, údolím vede z Innsbrucku železnice, až pod ledovec cílí autobusová linka a i vysoko v horách naleznete hustou síť chat a restaurací. Přirozenou osou a východiskem do celé oblasti je horská obec Neustift im Stubaital, kde budeme ubytováni.

Ubytování: 7 noclehů v hotelu Alpenresidenz Viktoria v obci Neustift in Stubaital (1.014 m)

Stravování: v ceně zájezdu je 7x ubytování s bohatou bufetovou snídaní a tříchodové večeře (+ salátový bufet).

Pojištění: jste pojištěni na úhradu léčebných výdajů v zahraničí při turistice v horách do výše 4.000.000 Kč (návštěva lékaře, pobyt v nemocnici, nákup léků, transport nemocného) i na storno zájezdu ze zdravotních důvodů

Mapy : doporučujeme mapu Innsbruck, Stubai, Selrain, Brenner číslo WK 241 z edice Freytag a Berndt, můžete mít i mapy z edice Kompass (Stubaier Alpen, 83) oboje jsou k dostání v prodejně Alpy, Štefánikova 63, Praha 5

Program:

1.den: odjezd v 6.30 h od metra A Dejvická. Průjezd ve směru Rozvadov, Regensburg, Mnichov, zastávka v Kufsteinu (procházka po příjemném městečku, v jehož nejvyšším bodě se tyčí mohutná pevnost, na náměstí výstavná radnice, kostel a informační kancelář, malebná ulička při nábřeží se stylovými restauranty a obchody se suvenýry, pohledy na okolní vápencová pohoří, zejména Wilder Kaiser, i do údolí Innu). V případě špatné dopravní situace na hlavní průjezdní dálnici zvolí průvodce jinou trasu. V pozdním odpoledni příjezd do Neustiftu.

2.den: busem do Fulmpesu (alpské městečko, muzeum kovářství). Odtud gondolovou lanovkou na Froneben (1.350 m, východisko různých výletních tras) a dále až na Kreuzjoch–Schlick 2000 (2.136 m, zde Alpen-Erlebnis-Park, zejména naučná stezka s alpskou květenou, procházka na 1,5 h, dlouhá asi 2 km; jsou zde i cvičné terény ve skalním terénu tzv. severotyrolských Dolomit, pravý ráj pro milovníky skalního lezení). Naproti se tyčí mohutný Kalkögel (Schlicker Seespitze 2.804 m). Od lanovky výstup na Sennjoch (40 minut, 2.190 m) a Starkenburger Hütte (ze Sennjoch 1 h 20 min, 2.237 m), úbočními cestami anebo lanovkou (eventuálně z mezistanic) návrat k busu. Od chaty Vás možná zláká i výstup na mohutný Hoher Burgstall (2.811 m, 1,5 h, od konečné lanovky lze výstup s návratem pořídit za 4 h) s křížem. Večeře, nocleh

3.den: do závěru Stubaiského údolí na Mutterbergalm (17 km, 1.721 m n.m.). Odtud lanovkou na Dresdner Hütte (2.308 m) pod rozlehlé ledovce Schaufelferner a Sulzenauferner (vrcholí štítem Zuckerhütl, 3.507 m). Doporučujeme lanovkami Eisgrat a Schaufeljoch pokračovat až na ledovec do výšky 3.165 m v srdci rozlehlého areálu letního lyžování (skvělé výhledy od Dolomit po Berninu), je zde nejvýše položená restaurace v celém Rakousku – Jochdohle, 3.150 m, ledovcová naučná stezka. Od konečné stanice lanovky je pouhých 20 min na vrchol Kleinen Isidor (3.200 m). Nezapomeňte, že v těchto výškách může být i velmi chladno, normálně okolo 10 stupňů, ale teplota může klesnout i pod bod mrazu. Po značené cestě se dá dojít až na Hildesheimer Hütte (1 h, 2.899 m). Ti, co nechtějí při návratu využít dolní úsek lanovky mohou od Dresdner Hütte jít pěšky přes sedlo Beiljoch (2.672 m) na Sulzenauhütte (2.191 m, 3 h) a dolů k Sulzenaualm a do hlavního údolí (celkem 9,6 km). Busem zpět na večeři a nocleh.

4.den: busem do Mieders (tyrolská ves), lanovkou Serlesbahn do výšky 1.600 m do skvělých výhledových poloh (rozhledna) pod jedinečnou horu Serles (2.718 m) a po značených cestách přejít ke klášteru Maria Waldrast (2,6km, ve výšce 1.638 m, jeden z nejvýše položených klášterů v Evropě). Zde výtečné prameny horské vody a dobrá restaurace s klášterními tradičními specialitami. Odtud máte několik možností. Velmi zdatní vystoupí na Serles (2.718 m s vrcholovým křížem, tato hora bývá nazývána oltář Tyrolska), o něco méně zdatní přejdou přes Serlesjochl 2.384 m a budou pokračovat až do Fulmpesu, ti pohodlnější sestoupí přes chatu Sonnenstein (1.360 m) do údolí do Fulmpesu (cca 2,5 h). Poslední možnost je uzavřít krátký okruh přechodem od kláštera zpět k lanovce (1 hodina). Dolů lanovkou nebo toboganem (máte v ceně Stubai Super Card). Samozřejmě lze absolvovat krátkou vycházkovou trasu po vrcholové planině Koppeneckplatform v blízkosti lanovky, navštívit horskou restauraci a dole v údolí se projít horskými obcemi Mieders a Fulmpes (4 km, lze různě upravovat).

5.den: toulky nad Neustiftem (naše dočasné bydliště, horské městečko s charakteristickým alpským kostelíkem): lanovkou Elferbahn nazvanou podle hory Elferspitze do výšky 1.800 m, odtud k chatě Elferhütte (2.004 m, 40 min) a vyhlídkovou cestou nad údolím Pinnistal až do jeho závěru pod horou Habicht, kde stojí chata Kar Alm (1.747 m, cestou skvělé výhledy, 8,7 km, cca 2 h). Návrat do Neustiftu do hotelu pohodlnou údolní cestou (2,5 h), kudy jezdí i minivan (veřejná linka, 13 €) okolo chat Pinnis Alm (1.560 m), Herzeben Alm (1.338 m) zpět do Neustiftu. V každém almu je restaurace a dobroty. Zdatnější mohou vystoupat od Elferhütte až na Elferspitze (2.505 m, 90 minut) a event. přejít na Zwölferspitze (2.562 m). Naopak ti, kteří se chtějí šetřit se mohou kochat výhledy z restaurantu na Elferu a pak absolvovat pohodlnou procházku v Neustiftu. Večeře, nocleh.

6.den: autobusem s průvodcem do Innsbrucku k lanovce na výhledový Hafelkar (zdejší lanovky nepatří do systému Stubaital Super Card a je třeba počítat s útratou cca 40 €; z centra lze jet pozemní lanovkou na Hungerburg, navázat 2. úsekem na Seegrube do výšky 1.905 m, jedinečný pohled na Innsbruck, pak se dá ještě vyjet dalším úsekem až pod vrchol Hafelkaru do výšky 2.270 m: výhled na nejvyšší skupiny Východních Alp i na vápencový Karwendel. Přes vrcholek Hafelkaru vede krátká okružní trasa (1,4 km, 1 h, 2.334 m), anebo delší varianta sestupu po hřebeni přes sedlo Gleirsjöchl 2.190 m) opět na Seegrube k lanovce (3,4 km, 2 h). Nebo se třeba rozhodnete pro náročný Klettersteig po hřebeni na Frau Hitt (2.270 m, 3 h), dolů k chatě Höttinger Alm a na Seegrube k lanovce (celkem 4 h).Od dolní stanice lanovky je to 770 m do centra města. Podle toho, kdy se z hory vrátíte budete mít čas na prohlídku (v centru např. Goldenes Dachl, kostely, zajímavá muzea a galérie, zámek), lze se domluvit s průvodcem a absolvovat společnou prohlídku města. Busem zpět do hotelu a na večeři.

Pokud nechcete opustit Stubaital je možné absolvovat jiný výlet do hor s využitím Stubaiské karty (např. viz 7.den).

7.den: busem do Fulmpesu a pak malebná jízda vláčkem do Mutters (ves byla vyhodnocena již 2x jako nejkrásnější v Tyrolsku, leží na slunné terase), lanovkou na Muttereralm (1.800 m, nádherné výhledy na pohoří Karwendel a Innsbruck, není v Stubai Super Card), nahoře restaurace a možnost hodinové procházky (2 km) na Götzner Alm. Zdatní mohou absolvovat přechod na chatu Birgitzköpflhütte (2.035 m), přes sedlo Halsl (1.991 m) a údolím Halslbachu do Fulmpesu (9,5 km, 4 h). Lze samozřejmě protáhnout až na Schlicker Alm a dolů lanovkou do Fulmpesu.

Pokud chcete poznat ještě jiný kus Stubaiských Alp nabízí se údolí Oberbergtal, které začíná v Milders a do jehož závěru na Oberissalm (1.742 m) jezdí místní malý bus. V údolí je restaurant Bärenbad (1248 m) a osady Seduck (1472 m) a Stöklenalm. Z Milders do jeho závěru je 10 km.. Jinou, náročnější variantou, je výstup od Oberisshütte (tam se dojede busem) k chatě Franz-Senn Hütte (výhledy!!, 1,5 h stoupání, chata pojmenována podle zdejšího faráře a objevitele i obdivovatele hor) a návrat zpět na Oberissalm či úboční cestou na Seduckalm a tam sestup do údolí a k busu. Večeře, nocleh.

.8.den: odjezd směr Innsbruck, zastávka v městečku Hall in Tirol, pokračujeme na Kufstein, Mnichov, Regensburg, Rozvadov, Praha.