News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Španělsko Barcelona letecky

21. 3. - 24. 3. 2023
231901
 • Cena:
  14990,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  leteckou dopravu, dopravu z letiště, ubytování se snídaní, plné pojištění, českého průvodce po celou dobu pobytu s plně zajištěným programem dle přání klientů
 • Cena nezahrnuje:
  zavazadlo do letadla
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj

V intencích našich zájezdů (např. Madrid, Londýn, Řím) jsme připravili zájezd do Barcelony s podrodným poznáním katalánské metropole, návštěvami, muzeí, galérií. Zvláštní kapitolou jsou památky vytvořené slavným Gaudím. Poznáme i normální život města, zejména díky tomu, že cestujeme uprostřed pracovnío týdne. Neoddělitelnou součástí programu jsou i návštěvy kaváren, restaurací, lidových jídelen a tržnic. Jsme ubytováni v centru města a v hojné míře budeme využívat i služby městské dopravy..

Odlet: v úterý 21.3. v 7.00 h z letiště Václava Havla v Praze letem FR3061 společnosti Ryanair, pokud jste se nepřiplatili za odbavené zavazadlo máte v ceně kabinová zavazadla do 10 kg. Stále máte možnost si připlatit za větší zavazadlo (i když si myslíme, že je to zbytečné). Sezení je tzv „Random“, čili je Vám přiděleno. Chcete-li určité sedadlo musíte si za ně připlatit (v řádu stokorun). Doba letu 2 h 20 minut, přistání v Barceloně v 9.20 h. Za nápoje i jídlo se v letadle platí.

Doprava z letiště: letištním autobusem do centra (Placa de Catalunya), cca 25 -30 minut, jezdí po 10 minutách. Potom 2 stanice metrem do hotelu, pěšky od metra 150 m. Tato doprava je v ceně zájezdu.

Ubytování: hotel Ronda, v centru města (Barrio Gótico), ulice Sant Erasme, metro Sant Antoni . Pokoje jsou samozřejmě vybavené koupelnou se sprchou a WC, ručníky, topením, trezorem, televizorem, fénem, psacím stolem.

Stravování: v ceně bufetová snídaně, v poledne v pracovní dny se na mnoha místech nabízí levné a výhodné menu (menú del dia) , obvykle 3 chody, často v ceně i nápoj, v cenách 10 – 13 € (inflace je ve Španělsku značně nižší než v ČR), večeře dostanete až po 20.00 h, ale občerstvení typu bocadillos apod. kdykoliv. Jistě se těšíte do skvělých kaváren a na výborná vína. Pokud budete chtít hodně šetřit najdete v centru i pekárny a menší obchody s potravinami a nápoji, cenový rozdíl je značný (nakoupíte často levněji než u nás).

Cestovní doklady: můžete cestovat samozřejmě s platným občanským průkazem, zabere méně místa.

Pojištění: jste pojištěni u pojišťovny Union, léčebné výlohy v zahraničí jsou ohraničeny sumou 4.000.000 Kč, Vaše pojistka kryje i např.storno zájezdu ze zdravotních důvodů, odpovědnost, asistenční služby, ztrátu a poškození zavazadel,úraz.

Městská doprava: levnější než v Praze, 75 minut se třemi přestupy Vás přijde na cca 1 €; doporučuje všem zakoupit nepřenosnou kartu T-Casual za 11,35 € na 10 jízd (v automatech u stanic metra), počet jízd se zaznamenává na zadní straně karty, na celý pobyt by měly stačit 2 karty, na konci lze využít kartu T-familiar, 8 jízd za 10 €, ta je přenosná. Jednorázové jízdně stojí 2,40 €.

Peníze, platby: placení platebními kartami převažuje, je na Vašem rozhodnutí, pokud budete platit hotově; v restauracích a kavárnách nezapomeňte na spropitné; kolik si vzít peněz závisí na Vašem modu stravování a na počtu vstupů do zajímavých památek.

Program: předkládám verzi programu, která zahrnuje nejvýznamnější zajímavosti města a zároveň ponechává v určitých místech účastníkům nějaký volný čas, jede nás celkem 11 (se mnou), skupinka bude dostatečně pohyblivá. K přesunům využijeme MHD (metro a autobusy). Samozřejmě se můžete kdekoliv odpojit, odpočinout si a domluvit si další sraz se skupinou. A když už budete mít dost organizovaného prohlížení můžete si zvolit program vlastní.

1.den: přejezd z letiště do hotelu (viz výše), uschování zavazadel, pěší procházka čtvrtí El Raval přes Rambla Raval (zde obchůdky a restaurace z celého světa) k tržnici Mercat de la Boqueria (pestrá nabídka ovoce, zeleniny, uzenin, ryb, hospůdky, kavárny, víno, sangria). Na hlavní třídu Rambla (živý bulvár, divadlo del Liceu, půvabné náměstíčko Placa Reial, kavárničky). Do čtvrti Barri Gotic, úzké uličky, malebné obchůdky, náměstí Placa Sant Jaume (palác Generality, kanovnické domy, kostel sv. Justa.) Přicházíme do míst, která už ve starověku byla centrem města. Nejvýznamnější památkou je zde katedrála sv.Eulálie (katalánská gotika z 13.st., chrám zde stával už v 6.st., křížová chodba), platí se sem vstupné 3 €. Symbolem sv. Eullálie je hejno 13 bílých hus.

Královské náměstí s královským palácem, palácovou kaplí sv.Agáty i Augustovým chrámem. V ulici Berenguera Velikého je socha tohoto panovníka, cypřišová zahrada i římské hradby. Od hotelu až sem ujdete cca 2 km. Zpět do hotelu pojedeme městským autobusem 112. Ubytujeme se a odpočineme si. S těmi co budou mít chuť mohu vyrazit na podvečerní a večerní procházku do uliček starého města a na hlavní náměstí Placa de Catalunya, event na sousední Univerzitní náměstí. Posezení na vínku Vás posilní.

2. den: po ránu metrem na klenot města – Gaudího Sagrada Familia (chrám sv.Rodiny). Pokud chcete památku navštívit je třeba vstupenku obstarat dopředu, pro zájemce vstupenky koupím již z Prahy. Skupiny od 10 osob mají speciální cenu 30 €, prohlídka se koná s místním průvodcem a dostane se nám speciální péče. Pokud nebudou všichni chtít absolvovat skupinovou návštěvu je cena vstupenky 38 €. Prosím napište, kterou chcete vstupenku.

Plni dojmů z této prohlídky si chvíli odpočineme např. na kávě a pak přejedeme metrem do dalšího jedinečného díla Gaudího – do parku Güell. Od metra nás na kopec vyveze pohodlně autobus. V nádherném přírodním prostředí uvidíte skvělé Gaudího výtvory. Výhledy na město. Vstupné 10 €, od 65 let pak 7 €. Opět doporučuji objednat a koupit dopředu.

Druhou půli dne věnujeme moři a přilehlým čtvrtím. Za vyjížďku stojí visutá lanovka nad přístavem, dostanete se s ní na krásnou vyhlídku z Monjuicu (zpáteční jízdné 20 €). Procházku barcelonským přístavem můžete zakončit až u volné hladiny Středozemního moře, po celé trase nádherné výhledy, zejména při západu slunce. Vrátit se blíže k městu se snadno můžete městským autobusem. Po setmění můžete zajít do některé hospůdky v lidové čtvrti Barceloneta. Je tu ještě jiné lákadlo - mořské akvárium, zvláštností je procházka tunelem mezi žraloky, je to údajně největší akvárium v Evropě (vstupné 25 €).

3.den: možná jsou mezi účastníky zájezdu zájemci o návštěvy klášteru Monserrat v pohádkové poloze vysoko v horách. Nejzajímavější a zdaleka nejlevnější je cesta příměstským vlakem z náměstí Espanya (sem je kousek z hotelu metrem) do stanice Monserrat Aeri (1 h jízdy). Odtud máte na výběr visutou či ozubnicovou lanovku (ta jezdí v intervalu 15 minut). Cena zpáteční kombinované seniorské jízdenky se pohybuje okolo 20 €. Cestou i shora budete obdivovat nádherný výhledy. Vstup do areálu kláštera včetně interiérů kostela (cílem poutníků je soška Černé Madony) je volný. Pokud si vyberete vlak s odjezdem v 8.16 h můžete být zpět ve městě okolo 13.00 h.

Poprosím zájemce o výlet na Monserrat, aby mi to sdělili, je to důležité kvůli plánování programu. Samozřejmě podle počtu lidí kteří zůstanou či odjedou dotvořím i program ve městě.

Přímo od podzemního nádraží na náměstí Espanya bude po návratu z Monserattu pak navazovat společná prohlídka hory Monjuic. Okolo slavné Magické fontány se po jezdících schodech dostaneme k monumentální budově Palau Nacional, z terasy krásný výhled. Uvnitř můžete obdivovat památky katalánské gotiky a románské umění i vzácné malířské sbírky (El Greco, Velasquez, Zurbaran). Vstupné 12 €. Jiní třeba dají přednost modernímu umění v Fundacio Miro (jedna z nejkrásnějších galerijních budov ve Španělsku). Jiný zajímavý komplex je muzeum Poble Espanyol (Španělské obce), jsou zde soustředěny nejtypičtější stavby španělských měst i venkova. V nejvyšších patrech Monjuicu je olympijský stadion (1992), pozůstatky pevnosti a plno pěkných výhledů.

K poznání města patří i nábřeží s pomníkem Kryštofa Colomba, zde kotvívala i kopie Kolumbovy lodě Santa Maria. Je zde i budova Darsena a stará burza.

4.den: zavazadla ponecháme v hotelu a po ránu se porozhlédneme po výkladní skříni Barcelony na třídě Passeig de Gracia kousek od náměstí Catalunya. Celá čtvrť se nazývá Eixample. Zde jsou další 2 skvělá díla Gaudího. Je to Casa Pedrera (Milá), uvnitř je část místností s původním zařízením, je tam i expozice věnovaná životu Gaudího , na střeše větráky a komíny ve tvaru fantastických monster (základní vstupné 25 €). Pozoruhodný dům Batlló v bloku budov zvaných Jablko sváru je známý svou třpytivou fasádou a originálními schody, vstupné 35 €, senioři 32 €. Pokud chcete jen jeden dům tak doporučuji Pedreru.

A nakonec si necháme čtvrt Ribera s kostelem P.Marie Mořské ve stylu katalánské gotiky, Andělským náměstím a ulicí Montcada, právě zde je slavné Picassovo muzeum (vstupné 12 €, senioři 7 €, ve čtvrtek odpoledne zdarma).

Autobusem 120 do hotelu pro zavazadla a známou trasou z Katalánského náměstí na letiště.

Zpáteční let: odlet v 17.40 spojem FR3060 (Ryanair) do Prahy , přílet 20.10 h.

Barcelona nabízí návštěvníkům i různé karty, ty zvýhodňují ceny pro návštěvy památek. Např. 3denní GO karta stojí 129 € a 2denní 115 € a máte v jejím rámci možnost bezplatně navštívit Battló (normálně sem cena senioři za 32 €), park Guell (senioři 10), palác Pedrera (25), muzeum Poblet (14), muzeum Picasso (15 €), akvárium (25 €), celkem při indiv nákupu vstupenek senior 117 €. Aby se Vám karta zaplatila museli byste proběhnout ještě další muzea. V zásadě si myslím, že ty karty nutné nejsou. Ani nejsem přítelem využívání červených turistických okružních autobusů (i když v Medině se hodily). K cenám vstupů ještě to, že v poslední době začínají někde ceny být plovoucí a jejich výše se řídí návštěvností.

Aktuální praktické informace najdete na www.mesto-Barcelona.cz