News
[06. 04. 2022] Přerušení provozu CK KIWI v Jungmannově ulici p... » Více...
[22. 12. 2021] 2022 A NAŠE OČKÁVÁNÍ » Více...
[02. 11. 2021] KATALOG NA ROK 2022 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

FACEBOOK
SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Turecko Istanbul, Bursa a Iznik

19. 10. - 26. 10. 2022
2150-03
 • Cena:
  31990,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  letenky, dopravu mimo Istanbul minivanem, ubytování se snídaní (7x), průvodce, pojištění storna a léčebných výloh
 • Cena nezahrnuje:
  vstupné
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (3990 Kč), odbavené zavazadlo

Další ze série komorních zájezdů nás zavede na rozhraní Evropy a Asie, nejprve si zajedeme do starobylé Bursy a do dvoutisícového pohoří Uludag, čeká nás i vesnička vyhlášená tradiční architekturou i typické turecké maloměsto daleko od shonu velkých metropolí, ležící na březích krásného jezera. To vše absolvujeme tradičně mikrobusem, s nímž přejedeme jedny z největších světových mostů a vrátíme se do Istanbulu, kde poznáme nejen ty nejznámější památky v centru, ale i novodobé dominanty, historické čtvrti daleko od turistického shonu a samozřejmě Bospor v celé jeho kráse. K tomu přidáme Princovy ostrovy ukryté v Marmarském moři s poklidnou atmosférou, pěknou přírodou i tradiční architekturou. Bydlet budeme v příjemných hotýlcích se snídaní v centrech Bursy, Izniku i Istanbulu.

1. den: po poledni přílet do Istanbulu, mostem přes Bospor do Asie a k pevnosti Anadolu Kavagi, výhledy na průliv a jeho ústí do Černého moře, po dálnici na odvážný Most Osmana Gaziho (čtvrtý nejdelší visutý na světě) přes Izmitský záliv, příjezd do Bursy. N (2x)

2. den: celodenní prohlídka Bursy, býv. hlavního města Osmanské říše: proslavené bazary, v minulosti zejm. s hedvábím (Koza Han), klenot seldžucké architekutury Velká mešita (Ulu Cami), Zelená mešita (Yesil Cami) ze 14. stol. s hrobkou se sarkofágy nejstarších sultánů, hradby s bránou do čtvrti Hisar, hodinová věž aj.

3. den: výjezd do pohoří Uludag nad městem (lyžařské středisko, výhledy, národní park), vesnička Cumalikizik s tradiční osmanskou architekturou, k jezeru Iznik a do stejnojmenného městečka (historická Nikaia, mohutné opevnění, byzantská bazilika Hagia Sofia, místní keramika). N

4. den: zpět do Istanbulu, mešita Camlica (největší v Turecku, jedna z největších na světě) s výhledy, letohrádek Kucuksu na břehu Bosporu s nádhernými výhledy na pevnost Rumeli, přes druhý istanbulský most do Evropy, moderní čtvrť Levent s mrakodrapy, byzantské hradby, seznámení s hlavními pozoruhodnostmi historického středu města (Hagia Sofia, Modrá mešita, Hippodrom, palác Topkapi, cisterna, Galatský most). N (4x)

5. den: okolo paláce Dolmabahçe a podzemní lanovkou na Taksim (moderní centrum středu města), pěší zóna Istiklal Caddesi (historické budovy velvyslanectví evropských mocností, obchody, hospůdky), čtvrť Galata se stejnojmennou věží a nejstarší podzemkou na evropské pevnině, centrum města s návštěvou vybraných památek

6. den: lodní výlet na Princovy ostrovy (oáza klidu, automobily jsou zde zakázány, na místě se tak svezeme povozem taženým koni, výstup k řeckému klášteru, nádherné borovicové lesy, honosné dřevěné vily, „nejkrásnější ulice Turecka“, místo exilu Lva Trockého), v podvečer návštěva asijské čtvrti Kadiköy se starou tramvajovou tratí, trhy a pěšími zónami s množstvím hospůdek.

7. den: asi nejkrásnější istanbulská mešita Sulejmanova, Velký a Egyptský bazar, starobylé hany, ke chrámu Chora (skvostné byzantské fresky), čtvrtí Fener (kdysi řecká, dnes obývaná chudými přistěhovalci z Anatolie) s příkrými křivolakými uličkami a dalšími byzantskými kostelíky k pravoslavnému patriarchátu s chrámem sv. Jiří.

8. den: rozloučení s městem, nákup suvenýrů, navečer přílet do Prahy.