News
[19. 03. 2023] » Více...
[06. 12. 2022] KAM S KIWI V ROCE 2023 » Více...
[09. 11. 2022] KATALOG 2023 » Více...
Foto

Swiebodzin
zájezd: To nejhezčí z Polska (19.-23.8.2017)
autor: Ladislav Mašek

Right menu

SOUTĚŽE
 • Zašlete nám fotku ze své dovolené s Kiwi a získejte každý měsíc slevu až 3.000,- na další zájezd!
 • Zúčastněte se naší vědomostní soutěže a vyhrajte další slevy na zájezdy!
ZPRAVODAJ

Zadejte svou e-mailovou adresu pro zasílání našich nabídek přímo do Vaší schránky!

ŽHAVÉ
 
ČESKO
 
EVROPA
 
SVĚT
 
NA MÍRU
 
UBYTOVÁNÍ
   

Velká Británie Liverpool, Manchester, Chester

18. 3. - 21. 3. 2024
242004
 • Cena:
  17780,- Kč
 • Doprava:
  letecky
 • Cena zahrnuje:
  leteckou dopravu (v ceně malé zavazadlo pod sedadlo), dopravu vlakem, místní dopravu v Manchesteru, ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s bufetovou snídaní, úschovnu v Manchesteru, průvodce po celou dobu zájezdu
 • Cena nezahrnuje:
  stravování kromě snídaní, vstupy (řada muzeí zdarma)
 • Za příplatek:
  jednolůžkový pokoj (2.490 Kč), pojištění u Unionu, limit 4.000.000 léčebné náklady (160 Kč), totéž senioři od 70 let (320 Kč), zavazadla tam a zpět malý kufr do 10 kg na palubu 1100 Kč (nemůžete převážet např. whisky), odbavený 10 kg 1400 Kč, odbavený 20 kg 1950 Kč, malé zavazadlo pod sedadlo zdarma

Další zájezd ze série poznávacích leteckých zájezdů do evropských významných měst. Ubytování je zajištěno v centru Liverpoolu, města příjemného pro život, s minimem velkoměstského dopravního ruchu, města, kde vládnou chodci. Nádherné nábřeží, zajímavá moderní architektura, připomínky námořní slávy i industriální architektury, skvělá muzea (mnohá jsou zdarma). A nezapomenutelní Beatles. Manchester se pustil do velkorysé přestavby s řadou moderních staveb i budovami z doby průmyslové revoluce a s jedinečnými muzei. Středověký Chester je bohatý na starou tradiční architekturu se skvělou katedrálou v čele. A jsou zde i památky z doby Římské říše. Letos ještě můžete cestovat do Anglie bez předběžných formalit, pouze s cestovním pasem, další rok to vypadá, že bude třeba mít cestu předběžně schválenou (elektronický souhlas).

1. den : odlet z Prahy do Manchesteru v 10.40 h, 2 h letu, z letiště cca 1 h vlakem do Liverpoolu na nádraží Lime Street a přes Shopping Quarter na ubytování. První seznámení s městem s nábřežím řeky Mersey, zde The Royal Albert Dock (Albertovy doky) s četnými restauracemi a zejména muzeálními objekty (galerie Tate, unikátní muzeum otrokářství a slavné muzeum Beatles Story). Vodní plochy původních přístavních doků, s nimi souvisí Námořní muzeum, ze zdejšího přístavu vyplouvaly ty nejslavnější lodě včetně Titanicu (v přístavu jej připomíná malý památník). Slavné sochy : zpěvák Billy Fury a zejména kapela Beatles. Budovy z doby největší slávy města Cunnard Building, Royal Liver Building (zde dva slavní kormoráni) a Port of Liverpool (známý pod názvem Three Graces). V moderním Museum of Liverpool byste mohli strávit celý den, z jeho prosklených partií jedinečné výhledy. Celé nábřeží je světovou památkou UNESCO. Z přístaviště se dá přejet přívozem na druhý břeh řeky s pohledy na panorama Liverpoolu. Večer pak centrum města a Bold street s četnými mezinárodními restauracemi (levně se najíte např. v korejské).

2.den :celý den v Liverpoolu, ráno navštívíme největší katedrálu v Británii (a údajně pátou největší na světě), novogotická stavba (postavena 1904-1978, patří anglikánské církvi), délka 189 m, výška věže 101 m, působivý interiér, skvělá kavárna. Typické anglické ulice, budova filharmonie, pěkná divadelní kavárna (Everyman Theatre) a poblíž ní působivá katolická katedrála (moderní architektuta, též nazývaná Paddy´s Wigwam, jedinečná okna i sochařská díla, krypta). Univerzitní čtvrtí do Liverpoolu královny Viktorie. Skvělá pivnice The Vines public house (interiérem budete překvapeni, pivo za 3 libry). Ve čtvrti St.George´s mohutné budovy : novoklasicistní St George´s Hall (koncertní síně a soudní dvory), slavné divadlo Empire Theatre, jedna z nejkrásnějších knihoven na světě Central Library, přední britská galérie Walker Art Gallery a rozsáhlé World Museum. Uvidíte sochu královny Viktorie, prince Alberta i Wellingtona. Zajímavý je i park St John´s Gardens se sochou Gladstona. A nedaleko odtud je i vyhlídková věž St Johns Beacon Viewing Gallery. Na přilehlých pěších zónách najdete nejrůznější možnosti občerstvení, event. si můžete odpočinout v hotelu. V podvečer a večer je vhodný čas navštívit slavnou Cavern Quarter (též Cavern Walks) s řadou hospůdek, kde zní hudba Beatles (např. White Star). V Mathew street najdete sochy Cira Black i Johna Lennona a máte možnost navštívit bary se živou hudbou (piva 3 GBP, hudba i zdarma). The Cavern Club je replika klubu, kde kapela začínala (původní klub býval na druhé straně ulice).

3.den : ráno si zajedeme vlakem (40 minut) do blízkého starobylého Chesteru, založeného jako pevnost římských legií. Na první pohled každého návštěvníka zaujme bohatství hrázděných domů se dvěma úrovněmi chodníků. Hlavní památkou je katedrála z červeného pískovce z let 1250 – 1540, v areálu jsou i zbytky staršího normanského opatství. Nejkrásnější částí interiéru katedrály je mariánská kaple. Město se také pyšní nejlépe dochovanými hradbami v Británii, zčásti ještě z římských dob, nezapomeňte ani na brány a hodiny Eastgate Clock. Upoutá i novogotická radnice. Přes řeku Dee vede starobylý most v blízkosti bývalého hradu. Příkladem normanské architektury z 11.st. je kostelík sv.Jana.

Po návratu z Chesteru se můžeme projít nákupní čtvrtí Liverpool One se zajímavou moderní architekturou, restauracemi i sochou královny Viktorie. Event. můžeme navštívit zdejší Čínskou čtvrť s charakteristickou branou. A někam zajít na večeři nebude vůbec problém.

4.den : ráno půl hodiny vlakem do Manchesteru, zavazadla tam ponecháme v úschovně a pro pohyb po městě (aglomerace má milion obyvatel) využijeme místní tramvaje. Ve městě se prolíná zajímavá moderní architektura se stavbami z doby průmyslové revoluce přizpůsobenými modernímu využití. Od nádraží Victoria Station se dostaneme ke gotické katedrále (nejširší v Anglii, 6 lodí), další zajímavou památkou je kostel sv. Anny (renesanční, 1712), centrem města je Albert Square s mohutnou novogotickou radnicí a oválnou budovou knihovny. Dále se podíváme do zdejší rozlehlé Čínské čtvrti s charakteristickou bránou. Zajímavou částí města je Castlefield při mimoúrovňovém křižování kanálů, které bývaly významnými dopravními tepnami a celá tato čtvrť byla průmyslovým srdcem města (Castlefield Heritage Park). Projdeme se okolo kanálů (stále s lodním provozem) se zdymadly a přetnutými četnými mosty.V této čtvrti je i zajímavé muzeum průmyslu (Museum of Science and Industry). Hezkým koutem v centru města je i náměstí Picadilly Gardens s četnými obchodními domy a nákupními pasážemi (Arundel) v okolí. Pokud vynecháte oběd tak je možné vyjet tramvají (Metrolink) mimo centrum města do oblasti bývalých doků Salford Quays s moderní architekturou při kanálech (zejména okolo náměstí Lowry Plaza : 2 divadla, galérie, umělecká centra, budovy BBC, univerzita, koncertní síň, ladné mosty). Je zde i mimořádné muzeum válek, budova od věhlasného architekta Libeskinda (Imperial Wars Museum North). Odpoledne odjezd vlakem (18 minut) na letiště a v podvečer odlet do Prahy.